Apple TV+ zdobywa Oscary dla najlepszego animowanego filmu krótkometrażowego w 2023 roku


Na galę rozdania Oscarów 2022 r. AppleTV+ miał miażdżącą obecność, stając się pierwszą usługą przesyłania strumieniowego, która zdobyła prestiżową nagrodę dla najlepszego filmu CODA. Ten sezon był znacznie bardziej wyciszony dla streamera, a plan filmowy Apple nie zawierał niczego istotnego poza Emancypacjaktóry został skażony przez stowarzyszenie Will Smith.

Niemniej jednak ostatniej nocy Apple TV+ wybrało najlepszy krótkometrażowy film animowany za swój oryginalny film Chłopiec, kret, lis i koń.

The Boy, The Mole, The Fox, and The Horse była koprodukcją pomiędzy Apple i BBC, opartą na popularna powieść dla dzieci przez Charliego Mackesy’ego. 30-minutowy film krótkometrażowy miał światową premierę w Apple TV+ w Boże Narodzenie.

Wczorajsze nagrody Oscara zostały zdominowane przez grę aktorską w filmie Everything Everywhere All at Once, przeboju A24. Wszystko wszędzie i na raz odszedł z siedmioma zwycięstwami, w tym dla najlepszego filmu.

Apple wszedł w noc z dwiema nominacjami, dla najlepszego filmu animowanego i najlepszego aktora drugoplanowego — dla Briana Tyree-Henry’ego w Causeway. Ten ostatni tytuł zdobył Ke Huy Quan, za rolę we wspomnianym już Everything Everywhere All at Once.

Reklama

Apple prawdopodobnie będzie miało znacznie większą obecność na przyszłorocznych Oscarach. Jego plan filmowy na 2023 rok jest znacznie silniejszy niż 2022, w tym 200-milionowy Killers of the Flower Moon Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Premiera filmu Ridleya Scotta (z Joaquinem Phoenixem w roli głównej) ma się odbyć jeszcze w tym roku.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment