Apple TV+ ogłasza nowy projekt filmu animowanego Peanuts


Firma Apple i jej partnerzy z WildBrain ogłosili dziś plany dotyczące nowego pełnometrażowego filmu Peanuts z udziałem Snoopy’ego i jego gangu. Niezatytułowany jeszcze projekt rozszerza AppleTV+ Uniwersum Peanuts, w którym streamer jest ekskluzywnym domem dla wszystkich klasycznych specjałów Peanuts, a także nowych, oryginalnych seriali i ofert specjalnych.

Produkcja nowego filmu wejdzie do produkcji w przyszłym roku, a jego ogłoszenie pokazuje, że mimo wszystko Apple Original Films nadal angażuje się w gatunek animacji przedwcześnie kończąc umowę ze Skydance.

W tym familijnym filmie Snoopy i Charlie Brown wyruszają w nową przygodę do wielkiego miasta. Scenariusz powstał od tych samych autorów, którzy pracowali nad filmem Film o orzeszkach ziemnych (2015)jeden z niewielu projektów Peanuts, którego nie można oglądać strumieniowo w Apple TV+ ze względu na problemy z prawami autorskimi.

Film z 2015 roku wypadł dobrze w kasie. Nie jest jasne, czy nowy film Peanuts, będący w fazie opracowywania, doczeka się premiery kinowej, czy też będzie dostępny wyłącznie w telewizji+.

Umowa Apple z WildBrain dotycząca praw do archiwum Peanuts okazała się w ostatnich latach dość kontrowersyjna. W ramach umowy kultowe oferty świąteczne, takie jak „It’s the Great Pumpkin, Charlie Brown” i „A Charlie Brown Christmas”, znalazły się za paywallem Apple. Początkowo sprzeciw spowodował, że Apple zawarł umowę na emisję programów specjalnych w PBS, a także Apple TV+, ale nie stało się to w zeszłym roku – ani nie stanie się w tym roku.

Reklama

Apple umożliwia abonentom, którzy nie mają abonamentu TV+, bezpłatne oglądanie programów specjalnych za pośrednictwem aplikacji telewizyjnej w ograniczonych oknach czasowych. „A Charlie Brown Thanksgiving” będzie można oglądać bezpłatnie w aplikacji telewizyjnej 18 i 19 listopada, a „A Charlie Brown Christmas” będzie można oglądać bezpłatnie 16 i 17 grudnia. Te tytuły oraz pozostała część katalogu Peanuts będą dostępne do transmisji strumieniowej w tym roku -runda dla abonentów Apple TV+.

Oprócz popularnych treści katalogowych, w ramach umowy Peanuts Apple intensywnie inwestuje w nowe oryginalne produkty Peanuts. W tym roku Apple TV+ wyemitowało nowy odcinek specjalny Jedyna w swoim rodzaju Marcie i nowy sezon Przedstawienie Snoopy’ego.

Apple zapowiedział już, że w 2024 roku wypuści nową serię Peanuts „Camp Snoopy” i nowy program specjalny „Welcome Home, Franklin”. Data premiery filmu nie została ogłoszona.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment