Apple traci weterana inżynierii sprzętu na rzecz Riviana


Według raportu weteran Apple, DJ Novotney, odchodzi z firmy i obejmuje nowe stanowisko w Rivian Bloomberga. Novotney, wiceprezes ds. inżynierii sprzętu, spędził prawie 25 lat w Apple i pracował nad wieloma generacjami iPoda, iPhone’a, Apple Watch i innych.

Novotney to drugi dyrektor Apple, który w tym miesiącu wyjechał do Rivian. Wcześniej w tym miesiącu, okazało się, że Jonas Reinkedyrektor Apple ds. produktów, mobilności i usług samochodowych, odszedł z Apple i dołączył do Rivian jako wiceprezes ds. zarządzania produktami.

Dzisiejsze Bloomberga Z raportu wynika, że ​​Novotney obejmie stanowisko starszego wiceprezesa ds. programów pojazdów w firmie Rivian i będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu RJ Scaringe. W notatce ogłaszającej swoje odejście w piątek Novotney napisał:

„Wspaniałe produkty to to, co robimy najlepiej. Miałem szczęście, że po drodze byłem częścią tak wielu niesamowitych zespołów, które opracowały wszystko, od iPoda, iPhone’a, iPada, zegarka i wielu innych produktów. „Apple było moim życiem, ale teraz nadszedł czas, abym poszedł dalej i pomógł wprowadzić w życie nowy zestaw produktów”.

W raporcie opisano Novotneya jako „starszego porucznika wielu czołowych menedżerów zajmujących się inżynierią sprzętu komputerowego”.

Oprócz pracy nad iPodem, iPhonem, iPadem i Apple Watch Novotney spędził także czas pracując w zespole Apple zajmującym się samochodami elektrycznymi Project Titan. Jak wynika z dzisiejszego raportu, Novotney został niedawno „dyrektorem wyższego szczebla odpowiedzialnym za rozwój przyszłych urządzeń domowych, w tym niektórych z zakresu robotyki i sztucznej inteligencji”.

Reklama

Inne niedawne odejścia Apple:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment