Apple traci 20-letni tytuł jedynego zwycięzcy amerykańskiego indeksu satysfakcji


Amerykański Indeks Satysfakcji Klienta (ACSI) opublikowało badanie dotyczące elektroniki i sprzętu gospodarstwa domowego z 2023 r. Po tym, jak Apple przez 20 lat z rzędu był jedynym zwycięzcą w kategorii komputerów osobistych, w tym roku dogonił go rywal i wymusił remis.

ACSI opublikowało nowy raport dzisiaj na podstawie ponad 14 000 respondentów (wybranych losowo) od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r. Kategoria komputerów osobistych obejmuje komputery stacjonarne, laptopy i tablety.

Ogólnie rzecz biorąc, Apple Maca i iPada doświadczenie zdobyło 83 punkty, trzy punkty powyżej średniej dla komputerów osobistych wynoszącej 80 w tym roku. A 83 to o jeden punkt więcej niż Apple uzyskał w ciągu ostatnich dwóch lat.

Apple traci jedyną koronę za satysfakcję klienta

Jednak po raz pierwszy od dwóch dekad Samsung zrównał się z Apple na pierwszym miejscu, notując w badaniu wzrost o 2 punkty rok do roku.

Samsung wzrósł o 2%, wyrównując Apple (wzrost o 1%) z wynikiem ACSI wynoszącym 83. Po raz pierwszy od 2003 roku Apple nie jest wyłącznym właścicielem pierwszego miejsca. Dobre ogólne wyniki firmy Samsung są wspierane przez rosnący poziom zadowolenia klientów z oferty tabletów (Galaxy Tab). Podczas gdy łączne zadowolenie z tabletów spada w tym roku, Samsung poprawia się o 6%, osiągając wynik 85.

Drugie i trzecie miejsce zajęły Dell i Acer. Oto pełne wyniki:

Reklama

Jeśli chodzi o to, które urządzenia uzyskały wyższe wyniki, najlepszy ogólny wynik uzyskały komputery stacjonarne – 84, laptopy zajęły drugie miejsce – 80, a najniżej – średnio – tablety – 76.

Dla tych, którzy są ciekawi, jak wszystkie wskaźniki przyczyniły się do ogólnego wyniku, oto 10 atrybutów komputerów osobistych mierzonych przez ASCI:

A oto ranking tych kategorii w podziale na komputery stacjonarne, laptopy i tablety:

Ujęcie 9to5Mac

To trudna sytuacja dla Apple. Przez dziesięciolecia dopracowany sprzęt i oprogramowanie na komputerach Mac i iPadach zapewniały konsumentom najlepsze wrażenia z korzystania z komputera osobistego.

Teraz – przynajmniej według tej ponad 14-tysięcznej grupy respondentów – Samsung oferuje równe doświadczenia.

Co ciekawe, Apple w swoich kwartalnych rozmowach telefonicznych dotyczących wyników finansowych często podaje wyniki zadowolenia klientów na poziomie 98–99% w przypadku sprzętu firmy 451 Research. Jednak badania takie jak ASCI prawdopodobnie będą bardziej realistyczne pod względem wyników niż te, które wykazują niemal 100% satysfakcji. Dlaczego tak się dzieje, pisaliśmy już wcześniej.

Co myślisz? Czy Samsungowi udało się zrównać z Apple pierwsze miejsce w kategorii komputerów i tabletów? A może Apple nadal posiada najlepsze doświadczenia z komputerem osobistym? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Disney+ ostrzega subskrybentów, że „przeanalizuje wykorzystanie Twojego konta”, aby zablokować udostępnianie haseł

W zeszłym miesiącu, Ogłoszono Disneya planuje rozpocząć walkę z udostępnianiem haseł, podobnie jak co niedawno wdrożył Netflix. Disney zaczął teraz wdrażać nowe...

Google dodaje opcję umożliwiającą wydawcom rezygnację z otrzymywania danych szkoleniowych AI

Właśnie ogłosiło to Google daje wydawcom witryn możliwość rezygnacji z wykorzystywania ich danych do uczenia modeli sztucznej inteligencji firmy, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności...

Sojusz HDBaseT standaryzuje wysokowydajne rozszerzenie USB 3.2

Organizacja HDBaseT Alliance ogłosiła standaryzację rozszerzeń dalekiego zasięgu łączności USB 3.2, aby zaspokoić zapotrzebowanie na kompaktową technologię o dużej przepustowości, niskim poborze mocy...
Advertisment