Apple straciło szansę na zbudowanie routera prosumenckiego z VPN API


Apple @ Work jest dostarczany przez Mosyle, jedyna ujednolicona platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje 5 różnych aplikacji na jednej platformie Apple, umożliwiając firmom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i zabezpieczania milionów urządzeń Apple każdego dnia. Poproś o BEZPŁATNE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota swojej floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Od kilku tygodni testuję m.in Router Aircove z Express VPN wbudowana i doprowadziło mnie to do króliczej nory, w której zastanawiałem się, dlaczego więcej firm nie koncentruje się na technologii VPN na poziomie routera – szczególnie z naciskiem na pracę z domu.

O Apple@Work: Bradley Chambers zarządzał korporacyjną siecią IT w latach 2009-2021. Dzięki swojemu doświadczeniu we wdrażaniu i zarządzaniu zaporami ogniowymi, przełącznikami, systemem zarządzania urządzeniami mobilnymi, Wi-Fi klasy korporacyjnej, setkami komputerów Mac i setkami iPadów, Bradley przedstawi sposoby, w jakie Apple Menedżerowie IT wdrażają urządzenia Apple, budują wspierające je sieci, szkolą użytkowników, opowiadają historie z okopów zarządzania IT oraz sposoby, w jakie Apple może ulepszać swoje produkty dla działów IT.

Z wysokiego poziomu, oto czym jest AirCove: to router Wi-Fi, który ma Ekspresowa ochrona VPN wbudowane w nią. Dzięki Aircove wszystkie Twoje urządzenia, w tym inteligentne urządzenia domowe, mogą w pełni korzystać z zalet VPN za jednym kliknięciem. Niezależnie od tego, czy jest to Apple TV, czy urządzenie inteligentnego domu, jeśli jest podłączone do routera Aircove, można je połączyć z VPN – nawet jeśli urządzenie natywnie nie obsługuje VPN. Interfejs jest w dużym stopniu doświadczeniem typu „wskaż i kliknij”.

Z pewnością nie jest to garść, jeśli chodzi o specyfikacje techniczne. Dzięki dwuzakresowemu Wi-Fi obsługującemu AX1800 MU-MIMO i Wi-Fi 6 (IEEE 802.11 b/g/n/ac/ax), router Aircove zapewnia błyskawiczne prędkości Internetu do 1200 Mb/s (5 GHz) oraz 600 Mb/s (2,4 GHz). Jedyną skargą, jaką mam na ten temat, jest to, że nie ma jeszcze opcji Wi-Fi 6E. Chciałbym również zobaczyć opcję siatki w przyszłości.

Reklama
Router Aircove

Jedną z moich ulubionych funkcji jest funkcja blokady sieci. Zapewnia całkowite zablokowanie ruchu internetowego w przypadku zerwania połączenia VPN, co pomaga chronić Twój adres IP i inne prywatne informacje przed ujawnieniem komuś po drugiej stronie.

Przypadków użycia

Nawet jeśli masz istniejący domowy system Wi-Fi firmy takiej jak eero Lub Google. Aircove może być używany jako samodzielny punkt dostępowy dla urządzeń, które mają być zawsze połączone z VPN. W przypadku zastosowań domowych możesz chronić niektóre urządzenia, które nie są tak wygodne, gdy masz bezpośrednie połączenie z otwartym Internetem. Nie ma wiele do powiedzenia na temat korzyści, jeśli znasz ExpressVPN. To fantastyczna usługa, a wbudowanie jej na poziomie routera jest fantastyczne. Możesz ustawić dowolne urządzenie, aby zawsze tunelowało przez VPN bez konieczności bezpośredniego konfigurowania. Gdy łączy się z Wi-Fi, jest w sieci VPN bez konieczności ręcznego łączenia za każdym razem (lub przerywania połączenia w roamingu itp.). Jeśli martwisz się o prywatność swoich urządzeń domowych, jest to zakup bez zastanowienia.

Konfiguracja osłony powietrznej

Chociaż ExpressVPN nie obsługuje instalowania własnych informacji VPN, widzę to jako przyszłe ulepszenie, które sprawi, że będzie to niesamowite urządzenie, które działy IT będą mogły włączyć do swoich urządzeń. Wyobraź sobie router/punkt dostępowy, którego konfiguracja zajmuje 5 minut i jest wstępnie skonfigurowany z korporacyjną siecią VPN, którą pracownicy mogą dodać do swojej obecnej domowej sieci Wi-Fi?

Co dalej z Aircove?

Jednym z potencjalnych rozwiązań może być router 5G Ultra Wide Band z obsługą VPN, który pracownicy mogą z łatwością zabrać ze sobą w podróż służbową. Wyobraź sobie router, który jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w kieszeni, a jednocześnie wystarczająco wydajny, aby zapewnić szybkie połączenie internetowe wielu urządzeniom jednocześnie. Ten router może być również wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym obsługę VPN dla firmowej sieci VPN po wyjęciu z pudełka. Pozwoliłoby to pracownikom uniknąć zazwyczaj kiepskiej hotelowej sieci Wi-Fi. Być może może to być przyszły produkt dla ExpressVPN. Ultraszerokopasmowy router 5G z wbudowaną usługą ExpressVPN, ale także obsługa korporacyjnej sieci VPN.

Kończąc, chcę tutaj zauważyć jedną rzecz – nadal uważam, że Apple wyszedł z domowego rynku Wi-Fi w niewłaściwym momencie. Firma sprzedawała 500 dolarów Kapsuła czasu kiedy większość ludzi chciała mieć podstawowy router za 30 USD. Dziś branża poszła na wyższy poziom, ponieważ ludzie dostrzegli potrzebę silnego Wi-Fi w całym domu. Apple mógł dołączyć takie funkcje, jak pamięć podręczna danych iCloud, zapobieganie śledzeniu ISP, iCloud Private Relay, ochrona przed śledzeniem w sieci itp., A wszystko to na poziomie routera.

Jeśli chcesz, aby router Aircove zobaczył, jak działa „cały domowy VPN”, możesz go kupić Amazonka. Jakiś Subskrypcja ExpressVPN jest wymagany do obsługi VPN.

Apple @ Work jest dostarczany przez Mosyle, jedyna ujednolicona platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje 5 różnych aplikacji na jednej platformie Apple, umożliwiając firmom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i zabezpieczania milionów urządzeń Apple każdego dnia. Poproś o BEZPŁATNE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota swojej floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment