Apple stoi przed sądem w związku z wysokimi opłatami za przelewy między portfelami mobilnymi


Apple jest celem nowego pozwu zbiorowego złożonego przez klientów Venmo i Cash App w związku z wysokimi opłatami za przelewy między portfelami mobilnymi. Jest też aspekt kryptowalut, bo czemu nie?

Reutera zgłoszone szczegóły pozwu zbiorowego w poniedziałek:

Klienci Venmo i Cash App pozywają firmę Apple Inc (AAPL.O) w ramach proponowanego pozwu zbiorowego, w którym twierdzą, że producent iPhone’a nadużył swojej siły rynkowej, aby ograniczyć konkurencję w zakresie mobilnych płatności typu peer-to-peer, zmuszając konsumentów do płacenia „szybko rosnących cen”. ”

Czterech konsumentów z Nowego Jorku, Hawajów, Karoliny Południowej i Gruzji złożyło pozew w piątek w sądzie federalnym w San Jose w Kalifornii. Zarzucali, że Apple naruszył amerykańskie prawo antymonopolowe poprzez swoje umowy z aplikacjami PayPal (PYPL.O) Venmo i Block (SQ.N) Cash App.

Pozew, który można obejrzeć online, twierdzi, że zablokowanie przez Apple niektórych portfeli kryptowalut w App Store zdusiło konkurencję. To z kolei umożliwiło istnienie i zwiększenie kanałów transferu pomiędzy portfelami cyfrowymi na iPhonie bez opcji dla konsumentów.

Pozew ma również na celu nałożenie na Apple obowiązku zezwalania na portfele kryptowalutowe, które są zabronione, podczas gdy „zwraca się do nakazu sądowego wymagającego od Apple segregacji lub zbycia działalności Apple Cash, aby zapobiec dalszym szkodom dla konsumentów, w tym powodów, w systemie iOS Peer-to-Peer Rynek płatności.”

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment