Apple przyjmuje słowo „obserwuj” dla podcastów, ponieważ użytkownicy kojarzą „subskrybuj” z płatnymi treściami


Wraz z iOS 14.5 Apple wprowadził kilka interesujących zmian w interfejsie aplikacji Podcasty, który został już ulepszony wraz z wydaniem iOS 14 w zeszłym roku. Jednak jedną małą zmianą, której użytkownicy mogli nie zauważyć, jest to, że Apple zastępuje teraz słowo „subskrybuj” słowem „obserwuj” w przypadku podcastów.

Jak donosi Podnews, Apple nie będzie już kojarzyć słowa „subskrybuj” z podcastami. Według badań przeprowadzonych przez Edison Researchokoło 47% użytkowników kojarzy „subskrypcję” z płatnymi treściami. Powoduje to, że mniej osób korzysta z aplikacji Podcasty, ponieważ nie rozumieją, że zawartość jest bezpłatna.

Tom Webster z Edison Research mówi, że 47% osób, które obecnie nie słuchają podcastów, uważa, że ​​„subskrypcja” podcastu będzie kosztować pieniądze, opisując to jako kamień w bucie wzrostu podcastów. Mówi Podnews: „Dzisiaj Apple, Spotify i YouTube to trzy najczęściej używane usługi do odtwarzania podcastów, a teraz słowo Subskrybuj oznacza„ automatycznie pobieraj za darmo ”w żadnym z nich.

Ten ruch pojawia się również w interesującym momencie, ponieważ plotki sugerują, że Apple pracuje nad nową platformą płatnych podcastów. Chociaż szczegóły są niepewne, nieużywanie słowa „subskrybuj” dla każdego podcastu może być również związane z tą nadchodzącą usługą subskrypcji podcastów.

Oprócz ulepszeń projektowych, Apple inwestuje coraz więcej w swoją aplikację Podcast. Na początku tego tygodnia firma ogłosiła nawiązanie współpracy z Common Sense Media wyróżnij wyselekcjonowane sugestie podcastów dla dzieci. Apple wprowadził również swój pierwszy oryginalny podcast powiązany z programem Apple TV +, Dla całej ludzkości.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment