Apple przetrzymuje Unreal Engine jako zakładnika, mówi Epic w nowym ruchu


Apple zagraża całemu ekosystemowi twórców gier w odpowiedzi na pozew Fortnite, zarzucał Epic nowe zgłoszenie w niedzielę.

Ruch koncentruje się na wsparciu iOS dla silnika Unreal Engine, które Apple zagroziło cofnięciem w ramach szerszej utraty uprawnień programisty przez Epic. Epic ma – zapytał sąd powstrzymać Apple przed odwołaniem tego dostępu na czas trwania sprawy. Apple odpowiedział na prośbę w piątek, podkreślając, że egzekwuje wcześniej określone zasady, ale nie zaprzecza, że ​​obsługa iOS jest zagrożona.

Epic twierdzi, że usunięcie wsparcia byłoby niepotrzebnie karane, wpływając na programistów, którzy budowali na silniku Epic, ale nie są bezpośrednio zainteresowani tą sprawą. „Zakres odwetu Apple jest sam w sobie niezgodnym z prawem wysiłkiem mającym na celu utrzymanie monopolu i powstrzymanie wszelkich działań innych, którzy odważyliby się sprzeciwić Apple”, czytamy w treści wniosku.

Zgłoszenie przyszło obok nową deklarację od Microsoftu popierając ruch Epic, podkreślając, jak katastrofalne byłoby odebranie Epicowi dostępu do narzędzi programistycznych Apple. Żaden programista korzystający z tego silnika nie byłby w stanie załatać luk w zabezpieczeniach lub naprawić błędów po cofnięciu dostępu, skutecznie zatrzymując obsługę szerokiej gamy gier, w tym Microsoft Moc.

„Odmowa Epic dostępu do Apple SDK i innych narzędzi programistycznych uniemożliwi Epicowi obsługę Unreal Engine na iOS i macOS” – powiedział Kevin Gammill, dyrektor generalny Microsoftu ds. Zewnętrznych deweloperów na Xbox „i umieści Unreal Engine i tych twórców gier które budowały, budują i mogą tworzyć gry w znacznie gorszej sytuacji ”.

Konflikt między Epic a Apple rozpoczął się 13 sierpnia, kiedy Epic ogłosił nowy system płatności w aplikacji dla Fortnite, który omija 30-procentową opłatę Apple – nazwano the Fortnite „Mega spadek. ” Apple zostało usunięte Fortnite z App Store, powołując się na wieloletnie zasady zakupów w aplikacji. Firma Epic odpowiedziała pozwem antymonopolowym w sprawie uczynić App Store monopolistą.

Reklama

Apple odpowiedział do pozwu Epic Games w piątek, prosząc sąd o odrzucenie wniosku Epic. Apple twierdzi, że Epic stworzył fałszywą „sytuację awaryjną”, akceptując płatności bezpośrednie za pośrednictwem Fortnite z naruszeniem zasad Apple. Epic, jak stwierdzono w sądzie, poprosił o specjalną umowę, która według Apple „zasadniczo zmieni sposób, w jaki Epic oferuje aplikacje na platformę Apple iOS”.

„Deweloperzy, którzy pracują nad oszukaniem Apple, tak jak zrobił to tutaj Epic, zostają zwolnieni”, stwierdza pozew, dodając, że kiedy programiści znajdą sposób na uniknięcie cyfrowej płatności, tak jak zrobił to Epic, „jest to tak samo, jak gdyby klient zostawił Sklep detaliczny Apple bez płacenia za okradziony produkt: Apple nie otrzymuje zapłaty ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!