Apple przestaje sprzedawać instalatory systemów OS X Lion i OS X Mountain Lion


Nie, nie czytasz starego artykułu. Apple właśnie usunął systemy OS X Lion i OS X Mountain Lion ze swojego sklepu internetowego. Obydwa instalatory pozostawały dostępne w sklepie internetowym Apple przez lata, nawet po tym, jak firma zakończyła wsparcie dla obu wersji systemu operacyjnego Mac.

Instalatory OS X Lion i Mountain Lion

Po wprowadzeniu sklepu Mac App Store w 2011 roku firma Apple zdecydowała się na dystrybucję nowych wersji systemu OS X (jak wówczas nazywano macOS) wyłącznie w Internecie. Pierwszą wersją udostępnioną w sklepie Mac App Store był system OS X Lion, który zawierał ważne nowe funkcje, takie jak gesty wielodotykowe dla gładzików, Launchpad, Mission Control i aplikacje pełnoekranowe.

Ponieważ jednak Mac App Store był dostępny tylko na komputerach Mac z systemem OS X Snow Leopard, osoby, które nie dokonały jeszcze aktualizacji z systemu Leopard, nie mogły pobrać wersji cyfrowej bez uprzedniego zakupu systemu Snow Leopard lub pendrive z instalatorem OS X Lionktóra kosztuje 69 dolarów w porównaniu do 29 dolarów za wersję cyfrową.

Z tego powodu Apple rozpoczął sprzedaż cyfrowej wersji systemu OS X Lion w swoim sklepie internetowym po tej samej cenie, co wersja Mac App Store. Po wydaniu systemu OS X Mountain Lion udostępniono go także w sklepach Mac App Store i Apple Online Store.

Teraz, jak zauważył Panie Macintosh, zarówno OS X Lion, jak i Mountain Lion nie są już dostępne w sklepie internetowym Apple – ale użytkownicy, którzy z jakiegoś powodu nadal potrzebują tego oprogramowania, nie powinni się martwić. W 2021 roku Apple wyprodukowało OS X Lion I Instalatory systemu OS X Mountain Lion dostępny bezpłatnie na jego stronie internetowej.

Reklama

W rzeczywistości dość intrygujące było to, że nawet mając już dostęp do bezpłatnego pobrania, firma w dalszym ciągu sprzedawała cyfrowe kopie tych wersji OS X. Warto zauważyć, że ani OS X Lion, ani OS X Mountain Lion nie zostały wydane na DVD. 10 lat temu, wraz z systemem OS X Mavericks, Mac App Store stał się jedynym sposobem na pobranie nowych wersji systemu operacyjnego Mac.

Czy wiesz, że Apple nadal sprzedaje stare wersje OS X? Co więcej, czy pamiętasz, kiedy były płatne aktualizacje systemu operacyjnego Mac? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment