Apple przedstawia chipy M3, M3 Pro i M3 Max dla komputerów iMac i MacBook Pro nowej generacji


W tym artykule opisano rozwijającą się historię. Kontynuuj kontakt z nami, ponieważ będziemy dodawać więcej informacji, gdy tylko będą dostępne.

Kluczowe dania na wynos

  • Nowa seria chipów Apple M3, zbudowana w technologii 3 nm, oferuje znaczną poprawę wydajności i wydajności w porównaniu z poprzednimi chipami M1 i M2. Oznacza to płynniejszą grę i większe możliwości dla profesjonalistów.
  • Nowe chipy obsługują dekodowanie AV1, zapewniając bardziej wydajne i wyższej jakości wrażenia wideo z usług przesyłania strumieniowego i aplikacji na urządzeniach Mac.
  • Seria M3 wyposażona jest w zaawansowany silnik neuronowy, który jest do 60% szybszy niż poprzednie chipy M1, umożliwiając szybsze przepływy pracy w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz ulepszając narzędzia, takie jak przetwarzanie obrazu w Adobe Premier i Smart Conform w Final Cut Pro. Ponadto nowe laptopy MacBook Pro z chipami M3 mogą zapewnić najdłuższy czas pracy baterii w historii komputerów Mac — do 22 godzin na jednym ładowaniu.


Apple ogłosiło podczas swojego wydarzenia trzy nowości „Przerażająco szybko” wydarzenie zaplanowane na 30 października, obejmujące odświeżonego iMaca z wydajniejszym chipem M3 oraz nowego MacBooka Pro Space Black z chipami M3 Pro i M3 Max. Nowa seria chipów M3 jest do 50% szybsza w porównaniu do chipów M1 i do 30% szybsza w porównaniu do serii M2. Oferują do 128 GB zunifikowanej pamięci, szybsze renderowanie GPU i wiele więcej.

Nowe chipy Apple M3, M3 Pro i M3 Max są zbudowane w technologii 3 nanometrów. Oferują odpowiednio 25, 37 i 92 miliardy tranzystorów, a najwyższej klasy M3 Max ma 16 rdzeni dla procesora, 40 rdzeni dla procesora graficznego i 128 GB zunifikowanej pamięci.

Reklama

Nowe chipy oferują sprzętowo przydzielane śledzenie promieni i cieniowanie siatki, do 2,5 razy szybsze renderowanie GPU oraz nową architekturę GPU, która umożliwia dynamiczne buforowanie. Apple twierdzi, że „rdzenie zwiększające wydajność procesora i rdzenie zwiększające wydajność są odpowiednio o 30 procent i 50 procent szybsze niż te w M1, a silnik Neural Engine jest o 60 procent szybszy niż silnik Neural Engine w rodzinie chipów M1. Nowy silnik multimedialny obsługuje teraz dekodowanie AV1, zapewniając bardziej wydajne i wysokiej jakości wrażenia wideo z usług przesyłania strumieniowego.

Standardowy chip M3 oferuje o 5 miliardów więcej tranzystorów niż M2, podczas gdy M3 Pro ma o 3 miliardy mniej tranzystorów niż chip M2 Pro. M3 Max ma o 26 miliardów więcej tranzystorów niż M2 Max, który miał 67 miliardów tranzystorów. M3 Pro ma również o 4 GB więcej zunifikowanej pamięci niż M2 Pro, podczas gdy M3 Max ma o 32 GB więcej zunifikowanej pamięci niż M2 Max.

Apple Scary Fast 30 października wydarzenie M3, M3 Pro, M3 Max chipy 25

M3 M3Pro M3 Maks
Tranzystory 25 miliardów 37 miliardów 92 miliardy
procesor Do 8 rdzeni Do 12 rdzeni Do 16 rdzeni
GPU Do 10 rdzeni Do 18 rdzeni Do 40 rdzeni
Pamięć Do 24 GB zunifikowanej pamięci Do 36 GB zunifikowanej pamięci Do 128 GB zunifikowanej pamięci

Dzięki nowej technologii 3 nm, na której oparta jest seria M3, uzyskana zostanie znacznie lepsza wydajność i wydajność w porównaniu z chipami z serii M2 i M1. Umożliwi to płynniejszą rozgrywkę, a profesjonaliści będą mogli zrobić więcej dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu i mocy graficznej. H.264, HEVC, ProRes i ProRes Raw również odnotują wzrost akceleracji sprzętowej.

Dekodowanie AV1 jest teraz obsługiwane natywnie również na komputerach Mac, zapewniając bardziej wydajne i wysokiej jakości wrażenia wideo z usług i aplikacji do przesyłania strumieniowego.

Apple Scary Fast 30 października wydarzenie M3, M3 Pro, M3 Max chipy 11

A ponieważ sztuczna inteligencja wciąż jest popularna, Apple poświęcił chwilę na podkreślenie, że nowe chipy mogą wydajniej obsługiwać modele ML (uczenia maszynowego) dzięki nowemu silnikowi neuronowemu. Apple cytuje, że nowy silnik neuronowy jest do 60% szybszy niż seria chipów M1, dzięki czemu przepływy pracy AI/ML są „jeszcze szybsze”. Apple twierdzi, że dzięki nowemu silnikowi narzędzia AI będą szybsze, w tym nowe, potężne narzędzia do przetwarzania obrazu w Adobe Premier i Smart Conform w Final Cut Pro.

Jeśli chodzi o baterię, Apple twierdzi, że nowa rodzina M3 zapewni „najdłuższy czas pracy baterii w historii komputera Mac”, twierdząc, że nowe laptopy MacBook Pro będą w stanie wytrzymać do 22 godzin na jednym ładowaniu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment