Apple prowadził rozmowy w sprawie uruchomienia Apple TV+ w Chinach, co miałoby stać się jedyną amerykańską usługą przesyłania strumieniowego dostępną w regionie


Według doniesień Apple prowadził rozmowy z gigantem telekomunikacyjnym China Mobile w celu uruchomienia usługi Apple TV+ w Chinach, jak podaje „Informacja”.. Jeśli umowa zostanie zawarta, Apple TV+ będzie jedyną amerykańską usługą przesyłania strumieniowego obecną w Chinach.

Chińskie prawo zazwyczaj uniemożliwia amerykańskim usługom bezpośrednią dystrybucję treści. Z informacji wynika, że ​​proponowana umowa przewiduje, że China Mobile będzie oferować usługę Apple TV+ za miesięczną opłatą i wyświetlać jej treści w widocznym miejscu na dekoderach China Mobile.

Apple i China Mobile podzielą się przychodami wynikającymi z porozumienia. Rozmowy miały być prowadzone już pod koniec ubiegłego roku, jednak obecny status negocjacji nie jest jasny. Apple najwyraźniej chciał ogłosić partnerstwo w zeszłym roku, ale coś nie wyszło.

Jeśli umowa zostałaby sfinalizowana, prawdopodobnie nie pozwoliłaby ona na wyświetlanie w aplikacji iPhone TV treści Apple w regionie, ponieważ stanowiłoby to naruszenie chińskiego prawa.

Podobnie jak na wielu rynkach wschodzących, usługi subskrypcji treści są zazwyczaj oferowane po znacznie niższych cenach w Chinach niż w USA. Na przykład Apple Music kosztuje niecałe 2 dolary miesięcznie w porównaniu do 10,99 dolarów miesięcznie w USA.

Reklama

Wynika z tego, że usługa Apple TV+ byłaby prawdopodobnie również oferowana po znacznie niższej cenie w Chinach, częściowo ze względu na słabszą pozycję cenową konsumentów oraz fakt, że większość treści Apple jest skupiona w języku angielskim.

Zakładając jednak, że uda się pokonać wyzwania prawne i biznesowe, potencjalne korzyści gospodarcze będą ogromne, ze względu na samą wielkość populacji Chin. Z informacji wynika, że ​​Apple bada również możliwości uruchomienia innych usług, takich jak Apple Arcade, również w Chinach.

Być może z myślą o ostatecznej premierze w Chinach Apple dokładnie nadzoruje sposób, w jaki drażliwe tematy, takie jak Chiny, są prezentowane w oryginalnej treści. Podczas bardzo publicznej sprzeczki, Jon Stewart opuścił swój talk show w Apple TV+ ponieważ Apple sprzeciwiał się poruszaniu niektórych tematów o charakterze politycznym, takich jak Chiny.

To tylko najnowszy przykład tego, jak Apple szuka sposobów na zwiększenie zasięgu Apple TV+. Zeszły tydzień, słyszeliśmy, że Apple się rozwija aplikacja telewizyjna na Androida, kolejna próba dotarcia do nowej bazy abonentów.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment