Apple prosi WordPress o obsługę zakupów w aplikacji dla aplikacji na iOS przed zatwierdzeniem aktualizacji, mimo że niczego nie sprzedaje


W innym rozdziale dotyczącym problemów ze sklepem App Store, założyciel WordPress, Matt Mullenweg, podzielił się dziś na Twitterze, że powodem nie było żadnych aktualizacji aplikacji WordPress na iOS, ponieważ Apple nie zatwierdzi ich, dopóki aplikacja nie będzie zawierała opcji płatności w aplikacji. Dziwne jest to, że aplikacja WordPress niczego nie sprzedaje.

Mullenweg szczegółowo opisał ten problem dzisiaj, a nawet poprosił społeczność Twittera o opinię. Chociaż jest to zagmatwana sytuacja (a może tylko pomyłka ze strony Apple?), Nie doszedł do wniosku, że Apple jest przeciwnikiem.

Powiedział, że WordPress nie „chce tego obejść, dlatego robi to, o co nas prosili”. Ale może istnieć kilka różnych sposobów, aby to zrobić (oczywiście, chyba że usłyszymy, że to tylko nieporozumienie ze strony Apple).

Dziwną częścią tego wszystkiego jest to, że aplikacja WordPress na iOS jest open source i pozwala użytkownikom tylko na stworzenie darmowej witryny hostowanej przez WordPress, nie możesz kupić unikalnej domeny. Ben Thompson zauważa, że ​​Apple w tej sytuacji domaga się 30% sprzedaży domen z planów .com firmy Automattic.

Thompson podzielił się również swoim prawdziwym zdezorientowaniem związanym z prośbą Apple’a w WordPress przed zatwierdzeniem aktualizacji aplikacji na iOS.

Może to wszystko jest po prostu błędnym błędem Apple, ale pojawia się w obliczu firmy wiele nacisków antymonopolowych wokół praktyk w App Store.

Reklama

Jeśli Apple rzeczywiście planuje, aby aplikacja WordPress na iOS zawierała opcję zakupu w aplikacji, z pewnością byłaby to kolejna akcja, którą zbadaliby ustawodawcy federalni.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!