Apple prezentuje nowe funkcje ułatwień dostępu w iOS 17 przed wydarzeniem WWDC 2023


Firma Apple zaprezentowała kilka nowych funkcji oprogramowania ułatwiających dostęp poznawczy, wzrokowy, słuchowy i mobilny, a także nowe narzędzia dla osób niemówiących lub zagrożonych utratą zdolności mówienia. Nowe funkcje będą wykorzystywać kombinację sprzętu i oprogramowania, aby oferować użytkownikom nowe i innowacyjne sposoby udostępniania i zwiększania dostępności produktów Apple dla wszystkich. Nowe funkcje będą dostępne jeszcze w tym roku, co sugeruje, że mogą pojawić się w nadchodzącym Aktualizacja iOS 17 później tej jesieni.

POCKETNOW WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Powiązany: WWDC 2023: iOS 17, gogle AR/VR, nowe MacBooki i czego jeszcze można się spodziewać


Reklama

Dostęp wspomagający

„Assistive Access wykorzystuje innowacje w projektowaniu, aby wyodrębnić aplikacje i doświadczenia z ich podstawowymi funkcjami, aby zmniejszyć obciążenie poznawcze. Ta funkcja odzwierciedla opinie osób z upośledzeniem funkcji poznawczych i ich zaufanych zwolenników — koncentrując się na czynnościach, które sprawiają im przyjemność — i które są podstawą iPhone’a i iPada: łączenie się z bliskimi, robienie zdjęć i cieszenie się nimi oraz słuchanie muzyki.

Dostęp wspomagający będzie obejmował bardziej spersonalizowane funkcje Telefonu i FaceTime, które zostały teraz połączone w jedną aplikację Połączenia, a także Wiadomości, Aparat, Zdjęcia i Muzykę. Ta funkcja oferuje bardziej wyrazisty interfejs z wysokim kontrastem, przyciskami, dużymi etykietami tekstowymi i dodatkowymi narzędziami dla zaufanych osób wspierających, aby dostosować obsługę do obsługi użytkownika.

Na przykład ci, którzy preferują komunikację wizualną, mogą wybrać klawiaturę zawierającą tylko emotikony i opcję nagrania wiadomości wideo. Użytkownicy i ich osoby wspierające mogą wybierać między bardziej wizualnym, opartym na siatce układem ekranu głównego i aplikacji lub układem opartym na wierszach dla użytkowników preferujących tekst.

Mowa na żywo i osobisty głos

li-apple-new-ios-iphone-ułatwienia dostępu-funkcje-3

Usługa Live Speech jest dostępna na wszystkich urządzeniach Apple, w tym na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac. Użytkownicy tych platform będą mogli wpisać to, co chcą powiedzieć, aby zostało to wypowiedziane na głos podczas rozmów telefonicznych i FaceTime, a także rozmów osobistych. Użytkownicy mogą zapisywać często używane zwroty, aby korzystanie z nich było jeszcze szybsze i bardziej naturalne, i ma na celu pomóc użytkownikom, którzy nie mogą mówić lub tym, którzy z czasem utracili mowę.

li-apple-new-ios-iphone-ułatwienia dostępu-funkcje-osobisty-głos

Dla użytkowników, którym grozi utrata zdolności mówienia, Personal Voice to nowy sposób tworzenia głosu, który brzmi jak oni. Użytkownicy mogą tworzyć osobisty głos wraz z losowym zestawem monitów tekstowych, aby nagrać 15 minut dźwięku na iPhonie lub iPadzie. Ta funkcja będzie wykorzystywać uczenie maszynowe na urządzeniu, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo informacji użytkowników, a także zintegrować się z Live Speech, aby zapewnić bardziej spersonalizowany i osobisty głos podczas korzystania z tej funkcji.

Tryb wykrywania w lupie

li-apple-new-ios-iphone-ułatwienia dostępu-funkcje-lupa

Wskaż i mów w lupie ułatwi użytkownikom z wadami wzroku interakcję z obiektami fizycznymi zawierającymi etykiety tekstowe, takimi jak kuchenki mikrofalowe i inne urządzenia gospodarstwa domowego. Funkcja Point and Speak połączy dane wejściowe z aplikacji Aparat, zeskanowany LiDAR i uczenie maszynowe na urządzeniu, aby ogłaszać tekst na każdym przycisku, gdy użytkownicy przesuwają palcami po klawiaturze i innych produktach. Ta funkcja jest wbudowana w aplikację Magnified na iPhone’a i iPada i współpracuje z VoiceOver.

Dodatkowe funkcje

 • Użytkownicy niesłyszący lub niedosłyszący mogą się sparować Stworzony dla aparatów słuchowych iPhone’a bezpośrednio do komputera Mac i dostosuj je pod kątem wygody słuchania.3

 • Kontrola głosu dodaje sugestie fonetyczne do edycji tekstu, dzięki czemu użytkownicy piszący głosem mogą wybrać właściwe słowo spośród kilku, które mogą brzmieć podobnie, jak „do”, „należy” i „rosa”. Przewodnik sterowania głosowegoużytkownicy mogą poznać porady i wskazówki dotyczące używania poleceń głosowych jako alternatywy dla dotykania i pisania na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac.

 • Użytkownicy z niepełnosprawnością fizyczną i ruchową, którzy korzystają Przełącznik sterujący może zamienić dowolny przełącznik w wirtualny kontroler do gier, aby grać w swoje ulubione gry na iPhonie i iPadzie.

 • Dla użytkowników słabowidzących, Rozmiar czcionki można teraz łatwiej dostosowywać w aplikacjach Mac, takich jak Finder, Wiadomości, Poczta, Kalendarz i Notatki.

 • Użytkownicy wrażliwi na szybkie animacje mogą automatycznie wstrzymaj obrazy z ruchomymi elementamitakie jak GIF-y, w Wiadomościach i Safari.

 • Dla VoiceOver użytkownikom, głosy Siri brzmią naturalnie i wyraziście, nawet przy wysokim współczynniku sprzężenia zwrotnego mowy; użytkownicy mogą również dostosować szybkość, z jaką Siri do nich mówi, z opcjami od 0,8x do 2x.

Nowe funkcje ułatwień dostępu ułatwiają życie milionom ludzi

Uwielbiam widzieć nowe funkcje ułatwień dostępu dodawane do iOS i ogólnie do wszystkich platform. Ułatwia życie wszystkim i sprawia, że ​​smartfony, tablety i komputery są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Te nowe funkcje pomogą milionom osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że Apple nieustannie podejmuje kroki, aby ich urządzenia były łatwiejsze dla wszystkich na całym świecie.

Apple powiedział, że nowe funkcje oprogramowania będą dostępne jeszcze w tym roku.

 • iPhone SE 2022 CZERWONY

  iPhone’a SE 2022

  Najnowszy iPhone SE 2022 jest wyposażony w 5G i A15 Bionic Chip, ten sam SoC, który zasila serię flagowych urządzeń iPhone 13. Nowy iPhone SE to najtańszy iPhone w ofercie Apple, wyposażony w nowe funkcje aparatu i dłuższą żywotność baterii.

 • PBI iPhone 14 o północy

  iPhone’a 14

  iPhone 14 pojawia się na rynku jako smartfon, który możesz wybrać, jeśli chcesz mieć wysoką wydajność, świetne aparaty i żywotność baterii, które z łatwością wytrzymają cały dzień użytkowania.

 • PBI-iPhone-14-Plus-niebieski-1

  iPhone’a 14 Plus

  iPhone 14 Plus to urządzenie, które zastąpi iPhone’a 14, jeśli chcesz mieć taką samą wydajność na wysokim poziomie i świetne aparaty, z dodatkową zaletą ekranu, który pomoże Ci zobaczyć więcej na raz i dłuższą żywotność baterii.

 • PBI-iPhone-14-Pro-Gold-1

  iPhone’a 14 Pro

  iPhone 14 Pro to najnowszy smartfon premium tej marki. Posiada nowe wycięcie „Dynamic Island” w kształcie pigułki, główny czujnik aparatu 48 MP, chipset A16 Bionic i wiele więcej.

 • PBI-iPhone-14-głęboki-fioletowy-1

  iPhone’a 14 Pro Max

  iPhone 14 Pro to najnowszy smartfon klasy premium z dużym ekranem od tej marki. Posiada nowe wycięcie „Dynamic Island” w kształcie pigułki, główny czujnik aparatu 48 MP, chipset A16 Bionic i wiele więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment