Apple pracuje nad niestandardowymi powiadomieniami w celu promowania swoich usług za pomocą tagów NFC w sklepach detalicznych


Tak jak pisaliśmy w zeszłym rokuFirma Apple zaczęła oferować klientom nowy sposób odkrywania usług subskrypcyjnych za pomocą kodów QR i tagów NFC w niektórych swoich sklepach detalicznych. Wraz z iOS 14.5, który ma zostać udostępniony publicznie jeszcze w tym miesiącu, firma planuje rozszerzyć tę interakcję o niestandardowe powiadomienia do usług takich jak Apple Arcade, Apple TV + i Apple Music.

Obecne doświadczenie oferowane w niektórych sklepach Apple jest dość proste. Zarówno kod QR, jak i tag NFC otworzą po prostu stronę główną tej usługi subskrypcji w odpowiedniej aplikacji, takiej jak App Store dla Apple Arcade i aplikacja Muzyka dla Apple Music. Wydaje się jednak, że firma chce w przyszłości jeszcze bardziej rozwinąć tę interakcję.

9to5Mac odkrył, że iOS 14.5 oferuje nowy rodzaj powiadomień promujących usługi subskrypcyjne Apple. Chociaż nie znamy faktycznego celu tych powiadomień, wszystkie są zbudowane tak, aby były uruchamiane za pomocą tagów NFC, co prowadzi nas do przekonania, że ​​Apple planuje ich używać w sklepach Apple na całym świecie.

Obraz, który widzisz na początku tego artykułu, jest koncepcją opartą na tym, co do tej pory odkryliśmy. Zamiast po prostu przekierowywać użytkownika do aplikacji, iOS pokaże niestandardowe powiadomienia z sugestiami dotyczącymi treści dostępnych w tej usłudze. Obejmuje to gry z Apple Arcade, filmy i programy z Apple TV + oraz polecaną muzykę i listy odtwarzania z Apple Music.

Jeśli system wykryje osobę, która nie jest subskrybentem takich usług, użytkownik zostanie poproszony o wypróbowanie ich indywidualnie lub za pomocą Apple One. Jedyne tagi NFC, które mogą wyzwalać te powiadomienia, to te stworzone specjalnie przez Apple, co wzmacnia nasze przemyślenia na temat tej funkcji przeznaczonej dla Apple Store.

Ponieważ Apple nadal rozpowszechnia swoje usługi subskrypcyjne, te nowe powiadomienia powinny pomóc klientom dowiedzieć się, co nowego w Apple Arcade, Apple TV + i Apple Music. W przyszłości ta funkcja może również zostać rozszerzona na inne usługi, takie jak Apple Fitness +.

Reklama

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...
Advertisment