Apple pracuje nad lepszym sposobem przesyłania danych z iPhone’a na Androida


Przejście z jednej platformy na drugą nigdy nie jest łatwe, ale w niektórych przypadkach może być trudniejsze, niż jest to konieczne. Jednak w odpowiedzi na unijną dyrektywę DMA Apple potwierdził, że pracuje nad „przyjaznym dla użytkownika” sposobem przesyłania danych z iPhone’a na urządzenie z Androidem.

W ramach programu Apple „Podsumowanie niepoufne” w Raporcie zgodności DMA firma omawia zmiany, które zostaną wprowadzone w systemie iOS w celu dostosowania go do unijnej ustawy o rynkach cyfrowych. Apple wyjaśnia w dokumencie, że jednym z tych wysiłków jest usprawnienie przenoszenia danych użytkowników między iOS a „różnymi systemami operacyjnymi”.

Apple twierdzi, że obecnie „opracowuje rozwiązanie”, które ułatwi przesyłanie danych użytkownika z iPhone’a na „telefon innej firmy niż Apple”, czyli telefon z Androidem.

Apple planuje wprowadzić dalsze zmiany w swojej ofercie przenoszenia danych użytkowników. Strony trzecie oferują rozwiązania migracyjne, które pomagają użytkownikom przesyłać dane między urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi. Aby wykorzystać te opcje, Apple opracowuje rozwiązanie, które pomoże dostawcom mobilnych systemów operacyjnych opracowywać bardziej przyjazne dla użytkownika rozwiązania do przesyłania danych z iPhone’a do telefonu innej firmy niż Apple. Apple zamierza udostępnić to rozwiązanie do jesieni 2025 roku

Rozwiązanie, dostrzeżone po raz pierwszy przez Krawędź, ma najwyraźniej zostać wystrzelony około jesieni 2025 r., ale nie jest jasne, jak dokładnie będzie działać. Z opisu Apple wynika, że ​​Apple po prostu udostępnia narzędzia innym, prawdopodobnie w tym Google, do tworzenia własnych aplikacji do przesyłania danych.

W obecnym stanie Apple ma obecnie taką możliwość aplikację „Przenieś do iPhone’a”. na Androida, która pomaga użytkownikom przesyłać dane z urządzenia z Androidem na iPhone’a. Tymczasem, Niedawno firma Google ulepszyła sposób, w jaki użytkownicy mogą przesyłać swoje dane z iPhone’a na telefon z Androidem za pomocą opcji „Przełącz na Androida”. Ta aplikacja jest jednak dość ograniczona w systemie iOS i nie może przesyłać danych, takich jak wiadomości tekstowe, tapety i historia czatów, chyba że używasz kabla, a nawet wtedy nie możesz przesyłać danych, w tym eSIM, plików, haseł ani zakładek z telefonu Przeglądanie Safari. Jeśli dobrze rozumiemy plany Apple, wygląda na to, że Apple zapewni Google lepsze możliwości dostępu do przesyłania danych za pomocą opcji „Przełącz na Androida”, ale nie ma jeszcze na to potwierdzenia.

Reklama

Biorąc jednak pod uwagę agresywne działania Apple wokół DMA, można bezpiecznie założyć, że proponowane narzędzie najprawdopodobniej będzie dostępne wyłącznie w UE.

Więcej o Apple:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17.5: Nowe funkcje, data premiery i więcej szczegółów

Apple ma oficjalnie rozpoczęte testy beta systemu iOS 17.5 z programistami i użytkownikami publicznej wersji beta. Aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji i...

Fani Warhammera 40K byli zszokowani ujawnieniem kodeksu Custodes dotyczącego kobiety

W galaktyce Warhammera 40 000Imperium Człowieka zbudowane jest na plecach transludzkich żołnierzy. Istnieją kultowi Kosmiczni Marines, którzy są masowo wytwarzani...

Lenovo przygotowuje laptopy Thinkpad T14 i Yoga Slim 14 z procesorem Qualcomm Snapdragon X

Lenovo wprowadza ostatnie poprawki w Yoga Slim 7 14 2024, jednym z pierwszych laptopów niereferencyjnych wyposażonych w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon X. ...
Advertisment