Apple pozywa jedenastoletniego weterana projektantów MacBooków za rzekomą kradzież tajemnic handlowych dziennikarza


Apple pozywa Simona Lancastera, byłego architekta produktów w firmie, oskarżając go o sprzedawanie tajemnic handlowych i szczegółów niewydanych produktów Apple anonimowemu korespondentowi medialnemu. Lancaster najwyraźniej zrobił to w nadziei zdobycia rozgłosu dla swojego następnego przedsięwzięcia po opuszczeniu Apple. AppleInsider po raz pierwszy zgłoszono w procesie składania wniosków prawnych.

„Dziesiątki tysięcy pracowników Apple każdego dnia niestrudzenie pracuje nad nowymi produktami, usługami i funkcjami w nadziei, że zachwycą naszych klientów i umożliwią im zmianę świata. Kradzież pomysłów i poufnych informacji podkopuje ich wysiłki, szkodząc Apple i naszym klientom ”- skomentował Apple w oświadczeniu skierowanym do The Verge. „Traktujemy bardzo poważnie umyślną kradzież naszych tajemnic handlowych, naruszenie naszej etyki i naszych zasad, a wszystko to dla osobistych korzyści. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić innowacje, które są nam tak drogie ”.

Jak wynika z pozwu Apple, Lancaster i jego korespondent rozpoczęli w 2018 roku komunikację o możliwości uzyskania informacji; obaj następnie spędzili następny rok na komunikacji. Lancaster podobno skontaktował się ze swoim korespondentem wiosną 2019 roku, prosząc go o zbadanie plotek o potencjalnym produkcie Apple, który może „oznaczać kłopoty dla mojego startupu”. Pozew twierdzi również, że Lancaster chwalił się przed osobą trzecią wkrótce po tej rozmowie, że jego kontakt z mediami napisze artykuł o swoim startupie, jeśli dotrze do 1 miliona dolarów.

W październiku 2019 Lancaster podobno powiadomił swojego korespondenta, że ​​planuje odejść z Apple, podając tajne informacje o produktach Apple i pytając, czy chcą „napisać historię o 12-letnim weteranie Apple Design Veteran wyjeżdżającym do niesamowitego startupu?” Korespondent rzekomo poprosił również firmę Lancaster o uzyskanie dodatkowych informacji na temat niezapowiedzianego projektu, który Apple określa jako „Projekt X”.

Następnie Lancaster przesłał swoje oświadczenie o rezygnacji do Apple 15 października, ale nadal rozmawiał ze swoim medialnym źródłem – następnego dnia rzekomo poprosili o konkretne dokumenty, które chcieli, aby Lancaster otrzymał, zanim opuści firmę.

Apple twierdzi również, że Lancaster uczestniczył w spotkaniu na temat „Projektu X”, nawet po tym, jak złożył oświadczenie o rezygnacji, w szczególności po to, aby uzyskać więcej informacji do przekazania kontaktowi z mediami, mimo że inni pracownicy poinstruowali go, aby nie uczestniczył .

Reklama

Firma twierdzi również, że Lancaster wykorzystywał swoje dane uwierzytelniające Apple do pobierania poufnych informacji prawie do czasu zakończenia zatrudnienia o północy 1 listopada 2019 r. Według Apple, Lancaster zalogował się z zewnętrznej lokalizacji tego dnia o 22:24 – tym razem w celu zdobyć materiały, które według firmy pomogłyby nowemu pracodawcy.

Lancaster rozpoczął pracę w Apple w 2008 roku i spędził 11 lat pracując w firmie, pełniąc tam funkcję kierownika ds. zaawansowanych materiałów i architekta projektowania produktów przed wyjazdem w 2019 roku dołączył do Arris Composites, firmy zajmującej się projektowaniem materiałów, jako szef działu produktów konsumenckich. Według informacji prasowej ogłaszając przejście na Arris, Lancaster pracował nad 13-calowym i 15-calowym Macbookiem Pro z przeprojektowanym paskiem Touch Bar oraz „niewydanymi produktami Apple”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Osoby posiadające starsze konta Workspace otrzymają bezpłatne dodatkowe miejsce na dane

Dawanie ludziom coś za darmo a potem powoli popychając ich w stronę płatnej subskrypcji to opowieść techniczna stara jak świat. Jednak grupie...

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...
Advertisment