Apple pozywa byłego pracownika za kradzież tajemnic handlowych i wyciek informacji do mediów


Apple podejmuje kroki prawne przeciwko swojemu byłemu przywódcy ds. Materiałów, Simonowi Lancasterowi, w związku z rzekomym ujawnieniem tajemnic handlowych do mediów. Pozew zarzuca Lancasterowi nadużywanie jego „pozycji i zaufania w firmie do systematycznego rozpowszechniania poufnych informacji handlowych Apple w celu uzyskania osobistych korzyści”.

Jak po raz pierwszy poinformował AppleInsiderdokument sądowy zawierający szczegóły pozwu został opublikowany w czwartek. Lancaster rzekomo wykorzystywał swoją wyższą rolę w Apple, aby „uzyskać dostęp do wewnętrznych spotkań i dokumentów poza zakresem swojej pracy” jako kierownik ds. Materiałów w Apple. W rzeczywistości, jego ostatniego dnia w Apple, 1 listopada 2019 r., Rzekomo pobrał „znaczną liczbę” poufnych dokumentów Apple.

Lancaster odszedł z Apple po dziesięciu latach, aby dołączyć do firmy zajmującej się badaniami i rozwojem materiałów Arris, która w rzeczywistości jest dostawcą Apple. Raport wyjaśnia, że ​​tajemnice handlowe, które ukradł Apple, nadal przynosiły mu korzyści na nowym stanowisku w Arris. Lancaster opisał rolę w Arris jako „drapanie w zapaleniu startowym”.

Ale sytuacja staje się jeszcze bardziej interesująca, gdy w grę wchodzi aspekt medialny tej historii. W pozwie wyjaśniono, że reporter po raz pierwszy skontaktował się z Lancaster w listopadzie 2018 roku, cały rok przed odejściem z Apple. Tajemnice handlowe Apple były rzekomo wymieniane w 2018 i 2019 roku.

Wiosną 2019 roku Lancaster w bluźnierczych słowach wyraził swojemu korespondentowi niezadowolenie z Apple. Jego niezadowolenie z informacji i wiary wynikało z opublikowanej tego dnia historii, w której pojawiły się pogłoski, że Apple wyprodukuje nowy produkt sprzętowy. Wkrótce potem Lancaster poprosił Korespondenta o zbadanie istoty tej historii, ponieważ „może to oznaczać kłopoty dla mojego [Lancaster’s] uruchomienie.” Korespondent odpowiedział: „Zobaczę, czego się dowiem”.

Niecałe dwa tygodnie później Lancaster poinformował osobę trzecią, że Korespondent zobowiązał się do opublikowania artykułu o startupie Lancaster, jeśli uzyska 1 milion dolarów dofinansowania. Na podstawie informacji i przekonań korespondent zgodził się opublikować ten artykuł w zamian za ciągłe przywłaszczanie sobie przez Lancaster tajemnic handlowych Apple.

Anonimowy korespondent medialny, który wykorzystał informacje w wielu artykułach i przypisał je „źródłu” w Apple. Szczegóły tematów są niejasne, ale Lancaster uczestniczył w wielu spotkaniach na temat „Projektu X” w Apple i podzielił się wszystkimi tymi informacjami z korespondentem medialnym.

Pozew mówi:

Tajemnice handlowe, które Lancaster ukradł i przesłał Korespondentowi do publikacji, obejmowały szczegóły niewydanych produktów sprzętowych Apple, niezapowiedziane zmiany funkcji istniejących produktów sprzętowych oraz przyszłe ogłoszenia o produktach, których Apple pilnie strzeże.

Reklama

Idąc dalej, Apple ostrzega w pozwie, że Lancaster pozostaje „ciągłym zagrożeniem sprzeniewierzenia”, biorąc pod uwagę jego ciągłą pracę w Arris.

W pozwie Apple chce, aby firma Lancaster została oskarżona o naruszenie Ustawy o obronie tajemnicy handlowej i ustawy California Uniform Trade Secret Act, a także o złamanie pisemnej umowy. Apple domaga się procesu przed ławą przysięgłych, restytucji, nakazu sądowego i zadośćuczynienia.

Pełny raport o godz AppleInsider jest warta przeczytania. Dokument sądowy można również znaleźć pod adresem Scribd.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...

Dzikie plotki o iPhonie 17, iOS 18 beta 4, obawy o budżet TV+

Benjamin i Chance rozmawiają o wiadomościach i plotkach z Apple z tego tygodnia, w tym o szalonych szczegółach dotyczących kierunku nowego modelu „Slim”,...
Advertisment