Apple potwierdza aktualizację 14-calowego MacBooka Pro M3 z obsługą wielu wyświetlaczy


Firma Apple wprowadziła MacBooka Air M3 z nową, główną funkcją. Po raz pierwszy krzemowy MacBook Air firmy Apple będzie mógł jednocześnie obsługiwać dwa zewnętrzne monitory. Jedynym kompromisem jest to, że pokrywa MacBooka Air musi być zamknięta. Mimo to jest to duża zaleta dla użytkowników ceniących przenośność w podróży i duże wyświetlacze w biurze.

Nowa funkcja rodzi również interesujące pytanie: czy MacBooka Pro M3 wprowadzony w październiku, również uzyska w ten sam sposób obsługę wielu wyświetlaczy? Ma tę samą wersję krzemu Apple i w końcu ma Pro w nazwie.

14-calowy MacBook Pro

Okazuje się, że odpowiedź brzmi: tak! Apple potwierdziło 9 do 5Mac że aktualizacja oprogramowania dla 14-calowego MacBooka Pro zyska możliwość obsługi dwóch zewnętrznych wyświetlaczy przy zamkniętej pokrywie. Funkcja będzie działać identycznie, jak w nowym MacBooku Air M3.

Nie ma jeszcze szczegółów na temat aktualizacji oprogramowania, chociaż macOS Sonoma 14.4 jest nadal w fazie deweloperskiej i publicznej wersji beta. MacBook Air M3 w rozmiarach 13 i 15 cali trafi do sklepów w piątek.

Obsługa Apple krzemu i wielu wyświetlaczy

Zarówno MacBook Air, jak i MacBook Pro mają ciekawą najnowszą historię związaną z obsługą wielu wyświetlaczy. Do tej pory Apple ograniczał obsługę monitorów zewnętrznych do jednego monitora, nawet jeśli pokrywa była zamknięta dla chipów od M1 do M3. Rzeczywista obsługa wielu wyświetlaczy była ograniczona do M1 Pro i nowszych wersji.

Reklama

Mac mini był pewnym wyjątkiem. Warianty M1 i M2 są wyposażone w port HDMI umożliwiający obsługę drugiego wyświetlacza. W pewnym sensie nowa funkcja laptopa dogania Maca mini. Mac mini nie ma wbudowanego wyświetlacza do obsługi i współpracuje z maksymalnie dwoma monitorami zewnętrznymi. Dotyczy to również laptopów M3.

Przewaga Pro, Max i Ultra

Przed przejściem na krzem Apple nowoczesny MacBook Air obsługiwał dwa wyświetlacze zewnętrzne oraz wyświetlacz wbudowany. Apple nadal nie nadał priorytetu temu poziomowi wsparcia dla linii MacBook Air. Jednak funkcja ta jest dostępna od pierwszego dnia dla wersji Pro, Max i Ultra chipów Apple M dla komputerów Mac.

W przypadku zaawansowanych użytkowników ulepszone wersje krzemowych układów Apple nadal oferują tę zaletę, że umożliwiają korzystanie z wbudowanego wyświetlacza podczas korzystania z dwóch wyświetlaczy zewnętrznych.

Tak czy inaczej, pozytywne wieści dla 14-calowy MacBook Pro klienci. Nowa maszyna stanowi ogólne ulepszenie w porównaniu do 13-calowego MacBooka Pro, który zajął miejsce w ofercie podczas cykli M1 i M2.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment