Apple pokazuje teraz etykiety prywatności dla wszystkich swoich aplikacji w jednej centralnej lokalizacji


W ramach starań Apple o większą przejrzystość w zakresie prywatności na swoich urządzeniach i systemach operacyjnych firma uruchomiła dziś nową stronę internetową na swojej oficjalnej stronie internetowej, która pokazuje etykiety prywatności dla wszystkich aplikacji opracowanych przez Apple. Obejmuje to natywne aplikacje na iOS i macOS, a także inne aplikacje firmy dostępne w App Store.

Aplikacje Apple miały już etykiety prywatności od czasu wprowadzenia tej funkcji w grudniu 2020 r., Ale teraz użytkownicy mogą znaleźć wszystkie te informacje w jednym miejscu. Strona internetowa zawiera listę wszystkich aplikacji stworzonych przez Apple, takich jak Apple TV, Apple Music, Health, Mail, a nawet aplikacje Pro, takie jak Final Cut i Xcode.

Nasze etykiety prywatności mają na celu pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób aplikacje obsługują Twoje dane, w tym aplikacje, które tworzymy w Apple. Ta strona zawiera etykiety prywatności dla naszych aplikacji iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS w jednym miejscu.

Firma Apple udostępniła świetną listę uporządkowaną alfabetycznie i możesz po prostu kliknąć aplikację, aby wyświetlić wszystkie informacje o Tobie, które ta aplikacja wie. Niektóre aplikacje, takie jak Alarmy, nie zbierają żadnych danych użytkownika, podczas gdy inne, takie jak App Store, mogą przechowywać dane, takie jak historia wyszukiwania, informacje finansowe i dane dotyczące użytkowania. Jednak żaden z nich nie wykorzystuje tych danych do śledzenia użytkownika.

Z Etykiety prywatności App Store, programiści są zobowiązani do przesłania pełnego raportu dotyczącego wszystkich danych osobowych, które zbierają od użytkowników za pośrednictwem aplikacji, takich jak kontakty, zdjęcia, informacje finansowe, lokalizacja, historia przeglądania, wiadomości i inne. Ta funkcja jest częścią szeregu zmian prywatności wprowadzonych w systemie iOS 14.

Oprócz etykiet prywatności App Store Apple pracuje również nad nową funkcją o nazwie Przejrzystość śledzenia aplikacji która zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom tej wiosny wraz z iOS 14.5. Po uruchomieniu tej funkcji aplikacje nie będą już mogły śledzić użytkowników między innymi aplikacjami i witrynami internetowymi bez konieczności uzyskania zgody użytkowników.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony ze śledzeniem aplikacji, zwykle oznacza to, że programista zbiera Twoje dane osobowe z aplikacji i łączy je z Twoim imieniem i nazwiskiem lub Twoim osobistym urządzeniem. Takie informacje mogą być wykorzystywane do wyświetlania reklam o tym, czego szukałeś w Internecie lub do celów pomiarowych.

Reklama

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do pełnej listy szczegółów dotyczących prywatności dla wszystkich aplikacji Apple za pośrednictwem nowej karty w Witryna internetowa poświęcona prywatności firmy Apple.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...
Advertisment