Apple podobno przejmuje startup VR „Spaces”


Apple przejął kolejny startup, Spaces, który ma zespół specjalizujący się w technologiach wirtualnej rzeczywistości (VR). Przejęcie zostało dzisiaj ogłoszone przez a Protokół raport powołując się na własne źródła.

Spaces zostało stworzone w 2016 roku przez weteranów DreamWorks Animation i od tego czasu startup rozwija produkty VR, w tym dodatek Zoom, który umożliwia użytkownikom prowadzenie wideokonferencji w wirtualnej rzeczywistości przy użyciu animowanych awatarów.

Firma zaprzestała świadczenia wszystkich usług w zeszłym tygodniu bez dalszych szczegółów. Oficjalny Witryna internetowa Spaces wspomina tylko, że startup „zmierza w nowym kierunku”.

Dziękujemy naszym użytkownikom i partnerom, którzy uczestniczyli w tworzeniu naszego niesamowitego produktu do wideokonferencji VR, oraz wielu osobom, którym podobały się nasze atrakcje rozrywkowe oparte na lokalizacji VR, które można znaleźć w parkach rozrywki, teatrach i nie tylko.

Według raportu protokołu, zarówno Apple, jak i Spaces nie odpowiedziały od razu na prośbę o komentarz do przejęcia. Nieznana jest też cena zapłacona przez Apple za start-up Spaces.

Chociaż nie ma pewności, że zespół odpowiedzialny za Spaces dołączy do dowolnego projektu związanego z VR w Apple, sugerują plotki że Apple pracuje nad zestawami słuchawkowymi AR i VR na 2021 i 2022 rok. Bloomberg Mówi się, że zestaw słuchawkowy będzie podobno wyposażony w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości i „kinowy system głośników”, co powinno utrudnić użytkownikowi dostrzeżenie różnic między prawdziwym życiem a wrażeniami z rzeczywistości wirtualnej, które zapewnia zestaw słuchawkowy.

Ponieważ Apple nadal inwestuje w swój ARKit i nowe funkcje, takie jak skaner LiDAR w nowym iPadzie Pro 2020, można oczekiwać, że wszystkie te technologie zostaną połączone w nowy produkt, aby zaoferować zaawansowane możliwości rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...

HP wprowadza nowe laptopy i monitory do gier OMEN na 2023 rok

Zaledwie kilka dni później Lenovo zaprezentowało swoje nowe laptopy do gier, firma HP ogłosiła swoją najnowszą linię sprzętu do gier. Nowa gama...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!