Apple Podcasts zawiera teraz transkrypcje


Podcasty Apple będą automatyczne generowanie transkrypcji dla podcastów rozpoczynających się dzisiaj, dzięki aktualizacji 17.4 dla iPhone’ów i iPadów. Transkrypcje będą automatycznie pojawiać się w przypadku nowych odcinków podcastów wkrótce po ich publikacji, a Apple będzie z czasem transkrybować wcześniejsze katalogi podcastów.

Transkrypcje podcastów można przeszukiwać, co pozwala użytkownikom wpisać określone słowo lub frazę i przejść do tej części odcinka. Użytkownicy mogą znaleźć transkrypcje poszczególnych odcinków podcastów w lewym dolnym rogu ekranu „Teraz odtwarzane”.

Transkrypcje są teraz dostępne w Apple Podcasts.
Obraz: Jabłko

Po wprowadzeniu Spotify automatycznie generowane transkrypcje jesienią ubiegłego roku nie jest zaskoczeniem, że Apple chce, aby jego natywny odtwarzacz podcastów dotrzymywał kroku funkcjom.

Chociaż transkrypcje są wygodne dla użytkowników (a także nie podlegają negocjacjom dla osób niesłyszących lub niedosłyszących), wielu twórców podcastów obawia się błędów, które mogą wystąpić w przypadku narzędzi do automatycznej transkrypcji. Wygląda na to, że Apple było na to przygotowane. Podcasterzy, którzy nie chcą korzystać z automatycznej transkrypcji Apple, mogą to zrobić przesyłać własne transkrypcje za pomocą tagów RSS lub w Apple Podcasts Connect, aby uzyskać odcinki premium, albo mogą pobrać i edytować transkrypcję Apple przed ponownym przesłaniem.

Transkrypcje będą dostępne w Apple Podcasts w ponad 170 krajach i będą napisane w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim, ale nie będą tłumaczyć transkrypcji podcastów z jednego języka na inny.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...

22 kwietnia 2024 r. – pogłoski o iPadzie Air i przejęciu Apple AI

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment