Apple po raz pierwszy przewyższa Samsunga pod względem globalnych dostaw smartfonów


Według danych Apple po raz pierwszy w historii Apple pokonał Samsunga i dostarczył najwięcej smartfonów w ciągu roku Ogólnoświatowy kwartalny moduł śledzenia telefonów komórkowych IDC. Chociaż IDC ostrzega, że ​​zawarte w nim dane mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie, druga agencja badawcza, Kanały, również Apple zajmuje pierwsze miejsce w całym roku 2023. IDC szacuje, że łączna liczba dostaw urządzeń mobilnych Apple wyniosła 234,6 mln w porównaniu do 226,6 mln w przypadku Samsunga. Pierwszą piątkę zamykają Xiaomi, Oppo i Transsion z odpowiednio 145,9, 103,1 i 94,9 milionami sprzedanych smartfonów.

IDC zauważa, że ​​ostatni raz Samsung nie znalazł się na szczycie corocznego zarządu 13 lat temu, w 2010 roku. Apple nie znajdowało się wtedy nawet w pierwszej piątce. Zamiast tego było Na pierwszym miejscu Nokia, na drugim miejscu Samsung, na trzecim LG Electronics, na czwartym ZTE, a na piątym Research in Motion (producenci urządzeń BlackBerry). Gdybyście potrzebowali jakiegoś dowodu na to, że 13 lat to dużo czasu w branży smartfonów, to ta lista firm by go znalazła.

Pierwsza piątka IDC w 2023 r. w porównaniu do pierwszej piątki z 2010 r., kiedy to Samsung po raz ostatni nie był numerem jeden.

„Apple jest nie tylko jedynym graczem z pierwszej trójki, który odnotowuje coroczny dodatni wzrost, ale także po raz pierwszy w historii zajmuje co roku pierwsze miejsce” – powiedziała Nabila Popal, dyrektor ds. badań zespołu IDC Worldwide Tracker. „Nieustanny sukces i odporność Apple wynikają w dużej mierze z rosnącej tendencji w zakresie urządzeń premium, które stanowią obecnie ponad 20% rynku, napędzanej agresywnymi ofertami wymiany i nieoprocentowanymi planami finansowania”.

Chociaż IDC zauważa, że ​​Apple odegrał kluczową rolę w strąceniu Samsunga z czołowego miejsca, firma dostrzegła również silną konkurencję ze strony innych producentów Androida, takich jak Huawei, OnePlus, Honor i Google. Canalys zauważa, że ​​nie tylko Samsung jest kwestionowany przez te firmy, ale „rosnąca siła” Huawei może również stanowić problem dla rozwoju Apple na rynku chińskim. Ostatni rok pojawiły się doniesienia, że ​​Huawei udało się przezwyciężyć amerykańskie sankcje i wbudować zaawansowany procesor 7 nm chińskiego producenta chipów Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC) do smartfona Mate 60 Pro obsługującego prędkość 5G.

Chociaż łączna sprzedaż smartfonów spadła w 2023 r. o 3,2% w porównaniu z 2022 r., istnieją oznaki, że rynek może wychodzić z niedawnego kryzysu. IDC podaje, że w czwartym kwartale przesyłki wzrosły o 8,5 procent rok do roku, podczas gdy Canalys odnotował wzrost o 8 procent po siedmiu kolejnych kwartałach spadków.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment