Apple planuje w tym roku sprzedać 8,5 miliona modeli iPada Pro z wyświetlaczem OLED


Sugeruje to nowy raport na temat łańcucha dostaw Jabłko przygotowuje się do sprzedaży około 8,5 miliona OLED-owe iPada Pro modele w tym roku.

Co ciekawe, wygląda na to, że firma z Cupertino spodziewa się, że z dwóch modeli najpopularniejszy będzie model 13-calowy…

Nadchodzące modele iPada Pro z wyświetlaczem OLED

Przejście z ekranów LCD na OLED ma być największą zmianą w tym roku, chociaż mówi się, że model 12,9-calowy również nieznacznie wzrośnie, do nawet 13 cali lub coś koło tego.

OLED oferuje cztery główne zalety w porównaniu z LCD. Po pierwsze, ponieważ nie ma potrzeby stosowania osobnej warstwy podświetlenia, iPady OLED mogą być cieńsze. Brak podświetlenia oznacza również, że czerń może być prawdziwą czernią, ponieważ piksele można wyłączyć, tak aby światło nie przedostawało się zza panelu. Po trzecie, z tego samego powodu, OLED jest bardziej energooszczędny, ponieważ tylko potrzebne piksele emitują światło. Wreszcie kolory mogą być żywsze niż w przypadku wyświetlacza LCD.

Jednak wadą jest to, że OLED nie jest tak jasny; bardziej nasycone kolory mogą być mniej dokładne; a ekrany mogą ulec wypaleniu.

Reklama

W tym roku ma powstać 8,5 miliona modeli

Cyfrowe czasy donosi, że Apple dzieli produkcję wyświetlaczy pomiędzy dwóch dostawców: Samsung produkuje ekrany dla modelu 11-calowego, a LG zdobywa zamówienia na model 13-calowy (który w witrynie nadal określa się jako 12,9-calowy).

Na dostawcę OLED dla modelu 12,9-calowego wybrano firmę LGD, której produkcja planowana jest na około 4,5 mln sztuk w 2024 r. Natomiast na dostawcę OLED dla modelu 11-calowego wybrano firmę SDC. planowana produkcja na poziomie około 4 milionów sztuk w 2024 roku.

OLED jest droższy od LCDi oczekuje się, że fakt ten znajdzie odzwierciedlenie w cenach nowych modeli. Chociaż jeden mało prawdopodobny raport sugerował, że ceny mogą prawie się podwoić, bardziej wiarygodny sugeruje wyższą cenę w wysokości około 160 dolarów dla każdego modelu.

Spowodowałoby to, że ceny początkowe wyniosłyby:

  • 11-calowy: około 960 dolarów
  • 13-calowy: około 1260 dolarów

Oczekuje się, że Apple ogłosi modele w tym miesiącu, prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu. Podobnie jak w przypadku nowego MacBooka Air M3, premiera ma nastąpić w formie komunikatu prasowego, a nie wydarzenia. Biorąc pod uwagę, że wiosenne wydarzenie obejmowałoby obie linie produktowe, jest to teraz pewne.

Przeczytaj więcej tutaj

zdjęcie zrobione przez Daniela Romera NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spy x Family Code: Biała recenzja: Nieudana misja służenia każdemu fanowi

Kocham kiedy Szpieg x Rodzina zmienia się w dramat życia. Lubię patrzeć, jak zdolny szpieg Loid Forger i zabójczy...

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...
Advertisment