Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM


Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium z 8 GB pamięci RAM. Apple stwierdził wówczas, że 8 GB w komputerze Mac odpowiada 16 GB pamięci RAM w komputerze z systemem Windows. Teraz firma ponownie opowiada się za sprzedażą komputerów Mac z 8 GB pamięci RAM w 2024 roku.

Apple uważa, że ​​komputery Mac z 8 GB pamięci RAM wystarczą

W wywiadzie z To dom, dyrektor ds. marketingu komputerów Mac, Evan Buyze, opowiedział się za komputerami Mac wyposażonymi w 8 GB pamięci RAM. Według Buyze 8 GB pamięci RAM w komputerach Mac klasy podstawowej wystarczy do większości zadań, które większość użytkowników wykonuje na tych komputerach. Jako przykłady podał przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie multimediów, lekką edycję zdjęć i wideo oraz zwykłe gry.

Kate Bergeron, wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu, pochwaliła chipy Apple Silicon za ich ujednoliconą architekturę pamięci, dzięki której komputer Mac w pełni wykorzystuje sprzęt wbudowany w te chipy. W zeszłym roku inny dyrektor Apple powiedział, że firma jest w stanie efektywniej wykorzystywać pamięć RAM w komputerach Apple Silicon Mac.

Wywiad skupia się na niedawno uruchomionym MacBooka Air M3, więc te odpowiedzi są częściowo prawdziwe. W rzeczywistości użytkownicy mogą wykonywać większość podstawowych zadań bez żadnych zmartwień dzięki 8 GB pamięci RAM. Jednak ci, którzy planują używać swojego Maca do edycji wideo lub programowania, mogą napotkać pewne wady ze względu na brak większej ilości pamięci RAM.

Osobiście uważam, że sprzedaż MacBooka Air z 8 GB pamięci RAM jest w porządku, ale nie można tego samego powiedzieć o MacBooka Pro, który jest skierowany do użytkowników zamierzających wykonywać bardziej intensywne zadania. Apple pobiera opłatę w wysokości 200 dolarów za rozszerzenie pamięci RAM z 8 GB do 16 GB.

Reklama
MacBooka Air M3

Więcej o komputerach Mac Apple Silicon

W wywiadzie dyrektorzy mówili także o tym, że chipy Apple Silicon idealnie nadają się do zadań opartych na sztucznej inteligencji. Wspomnieli również, że Apple skupia się na uczynieniu komputera Mac świetną platformą do gier dzięki zaawansowanemu sprzętowi i nowym funkcjom systemu macOS, takim jak Zestaw narzędzi do przenoszenia gier.

Cały wywiad (w języku chińskim) można znaleźć tutaj.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

G-Cloud 14: Zagraniczni dostawcy ryzykują nieprzestrzeganiem przepisów, ponieważ CCS zmienia stanowisko w sprawie brytyjskich wymogów dotyczących podatku VAT

Służbę handlową Crown Commercial Service (CCS) oskarża się o wysyłanie mieszanych wiadomości do dostawców usług w chmurze mających siedzibę poza Wielką Brytanią, którzy...

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...
Advertisment