Apple ogłasza inwestycję o wartości miliarda euro w nowy monachijski ośrodek projektowania chipów, skupiający się na 5G i technologiach bezprzewodowych


jabłko ogłosił dzisiaj duży nowy projekt inwestycyjny, ujawniający plany utworzenia Europejskiego Centrum Chip Design w Monachium w Niemczech. Zaangażowanie finansowe przekroczy 1 miliard euro w ciągu najbliższych trzech lat.

Placówka zatrudni setki pracowników i skupi się na rozwoju technologii mobilnych i bezprzewodowych, w tym 5G. Badania i rozwój ostatecznie wpłyną na przyszłe projekty chipów krzemowych Apple.

Obecnie Apple polega na firmie Qualcomm, która dostarcza oddzielne chipy modemów komórkowych dla iPhone’a, które współpracują z SoC Apple A14. Nie jest tajemnicą, że Apple planuje w najbliższych latach zastąpić modemy Qualcomm modemem zaprojektowanym przez Apple.

Oprócz obniżenia kosztów Apple, firma ma nadzieję, że będzie w stanie zintegrować modem bezpośrednio z systemem na chipie, obok procesora i karty graficznej na tej samej matrycy. Powinno to skutkować znaczną poprawą wydajności energetycznej.

Jeszcze przed dzisiejszym ogłoszeniem firma Apple miała silną obecność w Niemczech w dziedzinie półprzewodników, a setki inżynierów pracowały nad zarządzaniem energią i układami SoC procesorów aplikacji. Nowy zakład w Monachium wzmocni obecną obecność inżynieryjną Apple w Niemczech, koncentrując się na mobilnych półprzewodnikach bezprzewodowych (5G, 6G itd.). Lokalizacja zajmie około 30 kilometrów kwadratowych, a Apple planuje wprowadzić się do końca 2022 roku. Podobnie jak wszystkie inne globalne operacje Apple, będzie zasilane w 100% energią odnawialną.

W sumie Apple zatrudnia obecnie ponad 4000 osób w Niemczech w branżach handlu detalicznego, inżynierii, sprzedaży i administracji.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment