Apple ogłasza inwestycję o wartości miliarda euro w nowy monachijski ośrodek projektowania chipów, skupiający się na 5G i technologiach bezprzewodowych


jabłko ogłosił dzisiaj duży nowy projekt inwestycyjny, ujawniający plany utworzenia Europejskiego Centrum Chip Design w Monachium w Niemczech. Zaangażowanie finansowe przekroczy 1 miliard euro w ciągu najbliższych trzech lat.

Placówka zatrudni setki pracowników i skupi się na rozwoju technologii mobilnych i bezprzewodowych, w tym 5G. Badania i rozwój ostatecznie wpłyną na przyszłe projekty chipów krzemowych Apple.

Obecnie Apple polega na firmie Qualcomm, która dostarcza oddzielne chipy modemów komórkowych dla iPhone’a, które współpracują z SoC Apple A14. Nie jest tajemnicą, że Apple planuje w najbliższych latach zastąpić modemy Qualcomm modemem zaprojektowanym przez Apple.

Oprócz obniżenia kosztów Apple, firma ma nadzieję, że będzie w stanie zintegrować modem bezpośrednio z systemem na chipie, obok procesora i karty graficznej na tej samej matrycy. Powinno to skutkować znaczną poprawą wydajności energetycznej.

Jeszcze przed dzisiejszym ogłoszeniem firma Apple miała silną obecność w Niemczech w dziedzinie półprzewodników, a setki inżynierów pracowały nad zarządzaniem energią i układami SoC procesorów aplikacji. Nowy zakład w Monachium wzmocni obecną obecność inżynieryjną Apple w Niemczech, koncentrując się na mobilnych półprzewodnikach bezprzewodowych (5G, 6G itd.). Lokalizacja zajmie około 30 kilometrów kwadratowych, a Apple planuje wprowadzić się do końca 2022 roku. Podobnie jak wszystkie inne globalne operacje Apple, będzie zasilane w 100% energią odnawialną.

W sumie Apple zatrudnia obecnie ponad 4000 osób w Niemczech w branżach handlu detalicznego, inżynierii, sprzedaży i administracji.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jeszcze w tym roku Apple Developer Academy doda programy szkoleniowe dotyczące sztucznej inteligencji

Po ogłaszając pakiet nowych funkcji AI podczas WWDC firma Apple rozszerza swój program Apple Developer Academy, kładąc nowy nacisk na sztuczną inteligencję. ...

Liderzy cyfrowi wydają więcej na technologię w celu zwiększenia wydajności

Pomimo powolnego wzrostu gospodarczego niewielu liderów technologicznych będzie zmniejszać swoje budżety IT w ciągu najbliższych 12 miesięcy Badanie pulsu raportu Nasha Squared dotyczącego...

Bridgerton z Netflixa w seksie stawia na jakość, a nie ilość

Bridgertonapierwszy sezon wrzucił widza w bujny romans z historią alternatywną i bardzo, bardzo jasno dał do zrozumienia jedną rzecz: w przeciwieństwie...
Advertisment