Apple oficjalnie wprowadza na rynek brazylijski usługę Tap to Pay na iPhonie


Informowaliśmy o tym już w lipcu Apple przeprowadzał testy funkcji Tap to Pay w Brazylii, po niedawnym rozszerzeniu na użytkowników w Holandii. Firma potwierdzony we wtorek ogłoszono, że funkcja Tap to Pay jest już oficjalnie dostępna w Brazylii, umożliwiając sprzedawcom używanie iPhone’a do akceptowania płatności zbliżeniowych za pomocą Apple Pay, kart fizycznych lub innych portfeli cyfrowych.

Funkcja Tap to Pay firmy Apple jest już dostępna w Brazylii

W Brazylii funkcja Tap to Pay jest dostępna jako pierwsza dla klientów InfinitePay CloudWalk. Sprzedawcy korzystający z platformy mogą otrzymywać płatności zbliżeniowe za pomocą samego iPhone’a, który dzięki nowej funkcji zamienia się w terminal kart kredytowych i debetowych.

Według Apple firma współpracuje z większą liczbą partnerów w Brazylii, w tym z Stone, SumUp (dwie popularne lokalne platformy płatnicze) i Nubank, jeden z najpopularniejszych brazylijskich banków, aby udostępnić funkcję Tap to Pay jeszcze większej liczbie sprzedawców. Wiceprezes Apple Wallet, Jennifer Bailey, twierdzi, że „Brazylia to bardzo przedsiębiorczy kraj” i wierzy, że funkcja ta stanie się hitem w kraju.

Na podstawie A raport z zeszłego rokuprawie 40% transakcji w Brazylii w trzecim kwartale 2022 r. przeprowadzono za pomocą płatności zbliżeniowych. W kraju występuje duża liczba terminali POS (punktów sprzedaży) z obsługą NFC.

Jak to działa

Ta funkcja umożliwia sprzedawcom akceptowanie płatności zbliżeniowych za pośrednictwem kompatybilnej aplikacji na iOS działającej na telefonie iPhone Xs lub nowszym, wyposażonym w najnowszą wersję systemu iOS. Podczas realizacji transakcji sprzedawca musi jedynie poinstruować klienta, aby w celu dokonania płatności trzymał iPhone’a, Apple Watch lub kompatybilną kartę NFC w pobliżu iPhone’a sprzedawcy.

Reklama

Podobnie jak każda transakcja Apple Pay, funkcja Tap to Pay jest bezpiecznie przetwarzana przy użyciu technologii NFC i nie wymaga dodatkowego sprzętu, aby ułatwić płatności zbliżeniowe. W krajach, w których ta funkcja jest dostępna, programiści mogą korzystać z interfejsu API dostępnego w systemie iOS 15.4 i nowszych wersjach, aby wdrożyć obsługę dotknij, aby zapłacić.

Usługę Tap to Pay wprowadzono po raz pierwszy w USA w 2022 r. Wcześniej w tym roku, Apple rozszerzyło tę funkcję na Tajwan I Wielka Brytania.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...

Apple i Google zmieniają sposób słuchania podcastów

To jest Gorąca kapsuła, Krawędźbiuletyn poświęcony podcastingowi i branży audio. Zapisać się Tutaj po więcej.Witajcie Hot Podders, tu Amrita i Ariel! ...
Advertisment