Apple odrzuca prośbę Eddy’ego Cue o złożenie zeznań w pozwu zbiorowym dotyczącym NFL Sunday Ticket


Kiedyś uważano, że Apple jest liderem w zdobywaniu praw do niedzielnego biletu na NFL, ale rozmowy ostatecznie się zerwały i utorowały drogę do YouTube w celu nabycia praw począwszy od tego roku.

W międzyczasie liga NFL została uwikłana w pozew zbiorowy w związku z negocjacjami za zamkniętymi drzwiami w sprawie praw do niedzielnych biletów, ale Apple twierdzi, że nie chce brać udziału w tym procesie.

Jako pierwsze zgłoszono na początku tego roku, liga NFL toczy pozew zbiorowy o wartości 6 miliardów dolarów, w którym zarzuca firmie sztuczne zawyżanie kosztów Sunday Ticket. Sprawa jest podzielona na dwie odrębne kategorie, jedna skupia się na skargach podmiotów komercyjnych, takich jak bary i restauracje, a druga koncentruje się na skargach składanych przez indywidualnych abonentów Sunday Ticket.

W wyniku pozwu zbiorowego na ligę NFL wywierana jest presja, aby ujawniła, dlaczego rozmowy Sunday Ticket z takimi firmami jak Apple i Amazon zakończyły się fiaskiem. W szczególności powodowie wyrazili obawy związane z faktem, że dostępnych jest tak niewiele dokumentów zawierających szczegółowe informacje na temat negocjacji prowadzonych konkretnie pomiędzy Apple a ligą NFL.

Aby rzucić więcej światła na te rozmowy, Apple otrzymało wezwanie do sądu wzywające Eddy’ego Cue z działu usług Apple do złożenia zeznań w ramach sprawy. Jako szef działu usług Apple Cue był głównym tematem rozmów Apple z ligą NFL.

Reklama

Apple nie uważa jednak, że Cue musi odgrywać rolę w pozwie zbiorowym. Apple nie jest wymienioną stroną w sprawie, ale powodowie chcą, aby Cue przedstawił szczegóły rozmów Apple z ligą NFL w ramach Sunday Ticket – w tym szczegóły dotyczące powodów, dla których rozmowy te pozornie zakończyły się o jedenastej.

W nowym zgłoszeniu w tym tygodniu, jak zauważył ReuteraApple odrzucił próby nakłonienia Cue do złożenia zeznań w tej sprawie. Apple argumentuje, że przesłuchanie Cue byłoby „nadmiernie uciążliwe”. Ponadto prawnicy Apple twierdzą, że powodowie w tej sprawie domagają się „nieistotnych, nieproporcjonalnych i wrażliwych z punktu widzenia konkurencji” informacji.

Apple twierdzi, że wymaganie od Cue składania zeznań i ujawniania takich informacji jest niepotrzebne. „Powodowie nie mogą wykazać, że pan Cue posiada unikalną, niepowtarzającą się wiedzę na temat faktów będących przedmiotem sporu” – napisali prawnicy Apple.

Czas pokaże, czy Apple odniesie sukces w wysiłkach mających na celu uniemożliwienie Cue składania zeznań. Nakłonienie Cue do zajęcia stanowiska w przypadku, gdyby Apple nie zostało bezpośrednio wymienione jako strona, wydaje się trudne. Mimo to zdarzały się bardziej szalone rzeczy.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment