Apple nielegalnie przesłuchiwał pracowników sprzedaży detalicznej w Nowym Jorku


W poniedziałek Apple zostało uderzone decyzją amerykańskiej Rady Pracy dotyczącą tego, czy firma nielegalnie przesłuchuje swoich pracowników w sprawie działalności związkowej. W tej sprawie zarząd zgodził się, że Apple rzeczywiście pod przymusem przesłuchiwał swoich pracowników sprzedaży detalicznej w Nowym Jorku.

Apple nielegalnie przesłuchiwał swoich pracowników detalicznych w związku z tworzeniem związków zawodowych

Jak donosi Bloomberga, Apple nielegalnie przesłuchiwał pracowników sprzedaży detalicznej w sklepie World Trade Center w Nowym Jorku. Orzeczenie zostało wydane przez trzech członków Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy wyznaczonych przez Demokratów, którzy zgodzili się z ustaleniami sędziego administracyjnego.

Amerykańska Rada Pracy złożyła skargę na Apple w 2022 roku. Przedstawiciel organizacji Communications Workers of America (CWA) stwierdził, że firma „przesłuchiwała personel, ograniczyła rozsyłanie ulotek związkowych i wymagała od pracowników uczestniczenia w obowiązkowych przemówieniach antyzwiązkowych” w sklepie w World Trade Center w Nowym Jorku.

To pierwsza decyzja członków NLRB przeciwko Apple. Agencja „nie ma jednak uprawnień do nakładania odszkodowań karnych ani pociągania kadry kierowniczej do osobistej odpowiedzialności za naruszenia”.

Apple musiało stawić czoła wielu pracownikom sprzedaży detalicznej organizującym się w związki zawodowe. W zeszłym miesiącu, 104 pracowników Apple Short Hills w New Jersey złożyło petycję o założenie związku zawodowego i są reprezentowani przez CWA. Był to piąty sklep Apple Store w USA, który głosował za utworzeniem związku zawodowego, dołączając do sklepów w Oklahoma City, miastach Towson w stanie Maryland, Atlancie i St. Louis.

Reklama

Apple próbował powstrzymać swoje sklepy przed tworzeniem związków zawodowych

Obecnie tylko dwa sklepy detaliczne Apple w USA pomyślnie zjednoczyły się, podczas gdy trzy sklepy w Wielkiej Brytanii zjednoczyły się. Firma na wiele sposobów próbował zapobiec tworzeniu się związków zawodowych przez inne sklepy. Apple odbył spotkania z pracownikami handlu detalicznego, aby „omówić ryzyko tworzenia związków zawodowych” i zniechęcić ich do rozmów z przedstawicielami związków zawodowych.

W zeszłym roku Apple musiało się na to zgodzić poddać się zewnętrznemu audytowi swoich praktyk pracy po byciu oskarżony o nielegalne praktyki antyzwiązkowe. Spółka nie skomentowała jeszcze dzisiejszego wyroku.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...

Oferty z okazji Dnia Pamięci Apple 9to5Mac

Oferty Apple z okazji Dnia Pamięci są już dostępne. Zbliża się weekend z okazji Dnia Pamięci, a to oznacza, że ​​śledzimy więcej...
Advertisment