Apple Music w iOS 18 otrzymuje dwie nowe funkcje, które krążą pod radarem


Apple Music nie poświęcono w tym czasie żadnej uwagi wczorajsze przemówienie WWDCale to nie znaczy, że iOS 18 pozostawia aplikację bez zmian.

Być może aplikacja Muzyka nie otrzymała żadnych aktualizacji w systemie iOS 18, ale istnieją dwie kluczowe nowe funkcje, które nie są szczególnie widoczne.

Angażowanie większej liczby zmysłów dzięki Music Haptics

Jedna z nowych funkcji ma na celu rozszerzenie muzyki z doświadczenia wyłącznie słuchowego na doświadczenie dotykowe. To fascynująca nowa funkcja zwana Music Haptics.

Music Haptics wykorzystuje silnik Taptic Engine wbudowany w nowoczesne iPhone’y, aby zapewnić stuknięcia i wibracje odtwarzane w synchronizacji z muzyką, której słuchasz.

Ta funkcja może zapewnić osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym nowy sposób cieszenia się muzyką, ale jest to także nowy, innowacyjny sposób, w jaki każdy może cieszyć się ulubionymi utworami.

Reklama

Music Haptics można aktywować w aplikacji Ustawienia w iOS 18 w obszarze Dostępność ⇾ Music Haptics. Zobaczysz tam opcję włączenia tej funkcji, a także możliwość jej przetestowania.

Rozszerzenie SharePlay na wszystkich, nawet tych bez Apple Music

Druga nowa funkcja Apple Music sprawia, że ​​SharePlay jest bardziej przydatny dla większej liczby użytkowników. Jednym z aspektów SharePlay jest to, że umożliwia współpracę nad kolejką odtwarzania, dzięki czemu Twoi przyjaciele i rodzina mogą dodawać utwory do wspólnej sesji odtwarzania. Obecnie wymaga to od wszystkich uczestników posiadania subskrypcji Apple Music, ale iOS 18 to zmienia.

Oto jak Apple opisuje zmianę:

Dzięki aktualizacjom SharePlay w Apple Music jeszcze więcej użytkowników może dzielić kontrolę nad odtwarzaniem muzyki z HomePoda, Apple TV lub dowolnego głośnika obsługującego technologię Bluetooth, dzięki czemu wspólne słuchanie będzie jeszcze przyjemniejsze i satysfakcjonujące. Uczestnicy nie muszą mieć subskrypcji Apple Music, aby współtworzyć odtwarzaną muzykę.

SharePlay jest na tyle dobry, na ile jest dostępny, więc udostępnienie go większej liczbie użytkowników i wyeliminowanie konieczności posiadania subskrypcji przez wszystkich jest świetnym posunięciem.

Zakończyć

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli tej jesieni nie pojawią się dodatkowe ogłoszenia – być może wraz z wprowadzeniem nowych słuchawek AirPods – będzie to spokojny rok pod względem zmian w Apple Music. Być może usługa jest na takim etapie, że Apple czuje, że jest dojrzała i nie ma zbyt wiele do poprawy. W każdym razie Music Haptics są warte wypróbowania w iOS 18 i widzę, że przyjęły się jako nowy sposób na słuchanie muzyki w przyszłości.

Co znajduje się na Twojej liście życzeń Apple Music? Czy masz nadzieję, że Apple doda jakieś funkcje w przyszłości? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment