Apple Music vs Spotify: Którą usługę preferują użytkownicy Apple?


Rywalizacja pomiędzy Apple Music i Spotify była zacięta i rosło przez lata. Jak więc sytuacja wygląda w 2024 roku? CIRP odpada z nowy raport to pokazuje, jaki procent właścicieli urządzeń Apple subskrybuje Apple Music, Spotify, Amazon Music i Pandora.

Przez lata Spotify był najpopularniejszym serwisem do strumieniowego przesyłania muzyki, a raport z 2023 r. szacował, że 44 miliony płatnych abonentów w USA z Apple Music na koniec 32 miliony.

Ale co z klientami posiadającymi urządzenia Apple? Jak można się domyślić, te z iPhone’a, iPada lub Maca chętniej wybierają Apple Music. Oto jak rozkładają się liczby, per Dane CIRP.

40% właścicieli Apple twierdzi, że korzysta z Apple Music w porównaniu do 29%, którzy korzystają ze Spotify. Apple również ma bardzo niewielką przewagę we wzroście, zwiększając liczbę subskrybentów o 6% w latach 2020–2024, podczas gdy Spotify odnotowało wzrost o 5%.

Warto zauważyć, że w tym samym czasie Amazon Music i Pandora odnotowały odpowiednio 6 i 4% spadek liczby użytkowników.

Reklama
obraz za pośrednictwem CIRP-a

Właśnie w tym tygodniu widzieliśmy Spotify podnosi ceny co czyni go o 3 dolary droższym niż Apple Music w przypadku planów rodzinnych i 1 dolara więcej w przypadku planów indywidualnych.

Oprócz tego, że jest tańsza, Apple Music jest atrakcyjna dla właścicieli urządzeń Apple dzięki natywnej integracji, zawartym funkcjom premium i możliwości łączenia jej z innymi usługami Apple.

Jakie jest Twoje zdanie w sprawie Apple Music vs Spotify? Czy zmieniłeś się ostatnio? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment