Apple Music śledzi teraz to, co jest najczęściej odtwarzane w stacjach radiowych


Muzyka Apple udostępnił dziś nowe playlisty oparte na technologii Shazam, które zawierają najczęściej odtwarzane utwory w naziemnych stacjach radiowych. Wykresy Radio Spins są również dostępne na stronie stronie Shazama.

Korzystając ze swojej technologii rozpoznawania muzyki, Shazam rejestruje teraz, jakie utwory są odtwarzane w dziesiątkach tysięcy stacji radiowych na całym świecie, aby pomóc użytkownikom uzyskać więcej informacji na temat tego, jaka muzyka zyskuje na popularności na całym świecie.

Aby zbudować ten zbiór danych, Shazam śledzi ponad milion godzin muzyki odtwarzanej codziennie w radiu.

Za pośrednictwem Apple Music użytkownicy mogą teraz znaleźć nową, codziennie aktualizowaną listę 200 najpopularniejszych stacji radiowych na całym świecie. Dostępne są także listy przebojów radiowych przedstawiające wybrane gatunki. Możesz uzyskać więcej informacji poprzez Shazam.comjak wykresy tygodniowe.

Apple wypuszcza także m.in zupełnie nowy Program Partnerów Muzycznych, który jest określany jako zestaw narzędzi premium pomagający dostrzec przełomowe talenty i pojawiające się trendy w branży muzycznej. Wytwórnie i dystrybutorzy płytowi mogą chcieć dołączyć do programu, aby dowiedzieć się, jak zarządzani przez nich artyści radzą sobie z opinią ogółu społeczeństwa, a także zebrać różne wskaźniki i analizy dotyczące całej branży.

Reklama

Program zapewnia dostęp do dashboardów takich jak Chart Explorer, będący bazą danych zawierającą listy przebojów z 270 krajów i 60 gatunków. W programie dostępne są również nowo ogłoszone dane Shazam Radio Spins, a także liczba słuchaczy w czasie rzeczywistym. Możesz także uzyskać przypisanie kampanii do korzystania z Apple Music i priorytetowe wsparcie od zespołu Apple Music.

Dane są publikowane za pośrednictwem internetowych dashboardów i dedykowanych interfejsów API, z którymi partnerzy mogą się integrować. Dostęp do programu Music Partner Program jest obecnie ograniczony do wybranej grupy amerykańskich wytwórni płytowych i dystrybutorów, którzy prowadzą dystrybucję w Apple Music.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment