Apple musi stanąć przed sądem o ochronie prywatności konsumentów w sądzie, zgodnie z zasadami sędziego


Firmie Apple odmówiono dziś podjęcia próby przeniesienia pozwu dotyczącego prywatności konsumentów do prywatnego arbitrażu. Sprawa dotyczy skarg klientów na Apple i T-Mobile przez iMessage i FaceTime, które nie są tak bezpieczne, jak są sprzedawane.

Zgłoszony przez Bloomberg, pozew konsumencki Ohanian przeciwko Apple Inc. opiera się na twierdzeniach wielu klientów, że błąd iOS + podejście T-Mobile do recyklingu numerów telefonów spowodowało naruszenie prywatności:

Konsumenci twierdzą, że usterka systemu operacyjnego iPhone’a w połączeniu z odzyskanymi numerami telefonów T-Mobile umożliwiła stronom trzecim nieautoryzowany dostęp do komunikacji użytkowników. Naruszenie to narusza obietnicę obu firm, że funkcje iMessage i Facetime są bezpieczne, powiedzieli w skardze.

Apple i T-Mobile złożyły wniosek o rozpatrzenie skarg w drodze prywatnego arbitrażu, a sędzia okręgowy USA Lorna G. Schofield w Nowym Jorku dzisiaj temu zaprzeczył. Oznacza to, że Apple i Uncarrier będą musieli bronić swojej pozycji na otwartym sądzie.

Bloomberg mówi, że istnieje kilka powodów, dla których Apple prawdopodobnie chciał przenieść sprawę do arbitrażu:

Firmy generalnie preferują arbitraż, ponieważ jest on szybszy, mają wpływ na wybór sędziów, a wyroki są ostateczne i mają ograniczone prawa do odwołania. Sprawy rozpatrywane są również indywidualnie, co podnosi koszty powodów, którzy nie mogą dzielić się wydatkami, jak w przypadku pozwów zbiorowych, gdzie ich honorarium może być również uzależnione od wygrania sprawy.

Sędzia Schofield nie miał wiele do dodania, ale podzielił się:

… Podejmie ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie roszczeń jednego ze powodów przeciwko T-Mobile po rozstrzygnięciu dalszych pytań dotyczących jego zgody na arbitraż ze spółką. Odrzuciła próbę Apple’a skierowania roszczeń innego konsumenta przeciwko producentowi iPhone’a do arbitrażu.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Reklama


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment