Apple musi stanąć przed sądem o ochronie prywatności konsumentów w sądzie, zgodnie z zasadami sędziego


Firmie Apple odmówiono dziś podjęcia próby przeniesienia pozwu dotyczącego prywatności konsumentów do prywatnego arbitrażu. Sprawa dotyczy skarg klientów na Apple i T-Mobile przez iMessage i FaceTime, które nie są tak bezpieczne, jak są sprzedawane.

Zgłoszony przez Bloomberg, pozew konsumencki Ohanian przeciwko Apple Inc. opiera się na twierdzeniach wielu klientów, że błąd iOS + podejście T-Mobile do recyklingu numerów telefonów spowodowało naruszenie prywatności:

Konsumenci twierdzą, że usterka systemu operacyjnego iPhone’a w połączeniu z odzyskanymi numerami telefonów T-Mobile umożliwiła stronom trzecim nieautoryzowany dostęp do komunikacji użytkowników. Naruszenie to narusza obietnicę obu firm, że funkcje iMessage i Facetime są bezpieczne, powiedzieli w skardze.

Apple i T-Mobile złożyły wniosek o rozpatrzenie skarg w drodze prywatnego arbitrażu, a sędzia okręgowy USA Lorna G. Schofield w Nowym Jorku dzisiaj temu zaprzeczył. Oznacza to, że Apple i Uncarrier będą musieli bronić swojej pozycji na otwartym sądzie.

Bloomberg mówi, że istnieje kilka powodów, dla których Apple prawdopodobnie chciał przenieść sprawę do arbitrażu:

Firmy generalnie preferują arbitraż, ponieważ jest on szybszy, mają wpływ na wybór sędziów, a wyroki są ostateczne i mają ograniczone prawa do odwołania. Sprawy rozpatrywane są również indywidualnie, co podnosi koszty powodów, którzy nie mogą dzielić się wydatkami, jak w przypadku pozwów zbiorowych, gdzie ich honorarium może być również uzależnione od wygrania sprawy.

Sędzia Schofield nie miał wiele do dodania, ale podzielił się:

… Podejmie ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie roszczeń jednego ze powodów przeciwko T-Mobile po rozstrzygnięciu dalszych pytań dotyczących jego zgody na arbitraż ze spółką. Odrzuciła próbę Apple’a skierowania roszczeń innego konsumenta przeciwko producentowi iPhone’a do arbitrażu.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Reklama


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment