Apple może wypuścić HomePoda z 7-calowym panelem w 2024 roku, mówi analityk


Według nowej prognozy Apple może przygotowywać się do wprowadzenia przeprojektowanego HomePoda w pierwszej połowie 2024 roku wyposażonego w 7-calowy ekran dotykowy znany analityk Ming-Chi Kuo.

Według Kuo urządzenie „może umożliwić ściślejszą integrację z innymi produktami sprzętowymi Apple”, co oznaczałoby „znaczącą zmianę w strategii inteligentnego domu firmy”. Wygląda na to, że można go zaprojektować jako inteligentny kontroler domowy, podobny do tego, co oferuje Google Inteligentne wyświetlacze Nest Hublub Amazon z jego Pokazy echa. Istniejące HomePods firmy Apple mają małe okrągłe wyświetlacze na górze, ale ich funkcjonalność jest ograniczona i są one po prostu fantazyjnym wskaźnikiem statusu.

„Znacząca zmiana w strategii inteligentnego domu firmy”

Podobno Apple już wcześniej pracowało nad takim urządzeniem. W kwietniu 2021 r. Bloomberga zgłoszone że Apple „rozważa” produkcję „wysokiej klasy głośnika z ekranem dotykowym”, który „połączyłby iPada z głośnikiem HomePod, a także zawierałby kamerę do rozmów wideo”. Miałby on rzekomo konkurować z urządzeniami od Amazona i Google’a. Wiadomość o tym potencjalnym urządzeniu pojawiła się jednak wraz z drugim, które łączyłoby elementy dekodera Apple TV i głośnika HomePod Bloomberga ostrzegł, że rozwój obu urządzeń jest na wczesnym etapie.

Następnie w styczniu br. Bloomberga zgłoszone że firma pracowała nad urządzeniem w stylu iPada, przeznaczonym do użytku jako kontroler inteligentnego domu i urządzenie wywołujące FaceTime z magnetycznymi zapięciami, aby umożliwić na przykład zamontowanie go na ścianie. Jednakże, Bloomberga nie wspomniał, czy to urządzenie będzie używać marki Apple HomePod.

Takie raporty i prognozy mogą równie dobrze wskazywać na plany, które są na wczesnym etapie rozwoju i mogą ulec zmianie. Ale istnieje wyraźne zapotrzebowanie na takie centrum, jeśli konkurencyjne oferty inteligentnych wyświetlaczy Amazon i Google mają coś do zaoferowania. Nie wspominając już o liczbie osób, które już modernizują iPady służyć jako stałe sterowniki inteligentnego domu.

Reklama

Apple nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!