Apple może mieć kłopoty z powodu ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, a także opłaty za technologię podstawową


To było już jasne Jabłka Opłata za technologię podstawową miałaby zostać dokładnie zbadana przez UE, ale odbędzie się wywiad z blokiem antymonopolowe szef ujawnił, że firma może również wpaść w kłopoty ze względu na ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa dotyczące alternatywnych sklepów z aplikacjami.

Choć nazwa Apple nie została bezpośrednio wymieniona, nie było wątpliwości, kogo miała na myśli Margrethe Vestager, określając takie ostrzeżenia jako „nierozsądne”…

Opłata za technologię podstawową

Każdy programista chcący zrezygnować z Sklep z aplikacjamii sprzedawać swoje aplikacje za pośrednictwem alternatywnego sklepu z aplikacjami lub własnej witryny internetowej płacić Apple „opłatę za technologię podstawową” (CTF) w wysokości 50 eurocentów za instalację rocznie.

Opłata ma zastosowanie dopiero wtedy, gdy aplikacja przekroczy milion instalacji, wyrażano jednak obawy, że uniemożliwi to oferowanie popularnej bezpłatnej aplikacji. Szczególna obawa w związku z tym został wychowany przez Rileya Testuta, twórcę AltStore.

Testut wyjaśnił, że w szkole średniej stworzył aplikację, która była dystrybuowana poza App Store, i która uzyskała 10 milionów pobrań. Zgodnie z nowymi wytycznymi dotyczącymi App Store, Testut będzie winien Apple 5 milionów euro z tytułu opłaty za technologię podstawową.

Apple zapytano, czy rzeczywiście doprowadziłoby to do bankructwa niezależnych deweloperów, których aplikacje stały się wirusowe, a firma przyznała, że ​​nie ma jeszcze rozwiązania problemu.

Reklama

Vestager powiedział Reutera że UE będzie badać CTF.

„Są rzeczy, którymi bardzo się interesujemy, np. czy nowa struktura opłat Apple’a de facto nie sprawi, że korzystanie z dobrodziejstw DMA będzie w jakikolwiek sposób atrakcyjne. Będziemy badać tego rodzaju sprawy” – powiedziała Reuterowi w wywiadzie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa DMA firmy Apple

Kolejną taktyką zastosowaną przez Apple, aby zniechęcić właścicieli iPhone’ów do kupowania aplikacji w zewnętrznych sklepach z aplikacjami, jest do wydawania ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa.

Bardzo jasno określiliśmy nowe zagrożenia wprowadzone przez DMA — w tym zwiększone ryzyko związane ze złośliwym oprogramowaniem, oszustwami i oszustwami, nielegalnymi i budzącymi zastrzeżenia treściami oraz zmniejszoną zdolność Apple do reagowania i usuwania złośliwych aplikacji.

Vestager określił to zachowanie jako „nierozsądne”.

Vestager przestrzegł również firmy, aby nie zniechęcały użytkowników do przechodzenia na produkty konkurencji poprzez dyskredytowanie ich, twierdząc, że tego rodzaju zachowanie może skutkować wszczęciem dochodzenia […]

„Uważałbym za nierozsądne stwierdzenie, że korzystanie z usług nie jest bezpieczne, ponieważ nie ma to nic wspólnego z DMA. DMA istnieje po to, aby otworzyć rynek dla innych usługodawców, aby mogli się z Tobą skontaktować, a o tym, w jaki sposób Twój dostawca usług w zakresie Twojego systemu operacyjnego i w jaki sposób upewni się, że jest on bezpieczny, należy do nich – powiedziała.

„I oczywiście, jeśli zobaczymy lub otrzymamy podejrzenie, że dzieje się tak po to, aby powiedzieć, że ktoś inny nie wykonuje swojej pracy, możemy podjąć inicjatywy, aby się temu przyjrzeć”.

Dodała, że ​​UE otrzymała „całkiem sporo” komentarzy na temat proponowanych środków zapewniających przestrzeganie przepisów zaproponowanych przez przedsiębiorstwa, których dotyczy DMA.

zdjęcie zrobione przez Mariia Shalabaiewa NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment