Apple może domyślnie wyłączyć reakcje aparatu w iOS i macOS


W iOS 17 i macOS Sonoma Apple wprowadziło nowe gesty aparatu, które pokazują reakcje 3D, takie jak uniesione kciuki, balony, a nawet fajerwerki. Ponieważ jednak te reakcje są domyślnie włączone, w niektórych sytuacjach zawstydziły wielu użytkowników – ale Apple może w rezultacie domyślnie wyłączyć te efekty.

Apple zmienia sposób działania reakcji aparatu

Z udostępnienie programistom iOS 17.4 beta 3 i macOS Sonoma 14.4 beta 3, 9 do 5Mac znalazł nowe ciągi znaków sugerujące, że reakcje kamery będą domyślnie wyłączone dla nowych użytkowników. Zamiast tego system wyświetli komunikat informujący użytkownika o konieczności włączenia reakcji w Centrum sterowania, jeśli sobie tego życzy.

„Włącz reakcje. Używaj gestów dłoni, aby wysyłać reakcje podczas połączenia wideo. Aby włączyć reakcje, otwórz Centrum sterowania, stuknij opcję Efekty wideo, a następnie stuknij opcję Reakcje” – czytamy w nowej wiadomości.

W tej chwili nie jest jasne, czy Apple planuje także domyślnie wyłączyć reakcje aparatu dla każdego, kto dokona aktualizacji do iOS 17.4 i macOS Sonoma 14.4. Biorąc pod uwagę, że wielu użytkowników uważa tę funkcję za kontrowersyjną, wydaje się to niezwykle prawdopodobne.

Wskazał na to raport z zeszłego roku użytkownicy musieli stawić czoła kłopotliwym sytuacjom z powodu nowych reakcji aparatu. Niektóre osoby przez pomyłkę wywoływały takie reakcje podczas sesji terapeutycznych i spotkań biznesowych. Warto dodać, że reakcje aparatu działają nie tylko z FaceTime, ale także z aplikacjami innych firm, które mają dostęp do aparatu.

Reklama

Apple mogło wysłuchać opinii i dlatego zmienia działanie tej funkcji w iOS 17.4 i macOS 14.4, które mają zostać udostępnione publicznie w marcu. Na razie obie aktualizacje są dostępne dla beta testerzy.

Oto, jak teraz wyłączyć reakcje w rozmowach wideo

Jeśli nie chcesz być zaskoczony jedną z tych reakcji, oto jak je wyłączyć w iOS 17 i iPadOS 17:

  1. Rozpocznij rozmowę wideo (lub otwórz aplikację FaceTime)
  2. Przesuń palcem od prawego górnego rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania
  3. Jeśli masz iPhone’a SE, przesuń palcem w górę od dołu ekranu
  4. Kliknij Efekty wideo
  5. Wyłącz opcję Reakcje

A oto jak wyłączyć reakcje w macOS Sonoma:

  1. Rozpocznij rozmowę wideo (lub otwórz aplikację FaceTime)
  2. Kliknij ikonę Wideo/FaceTime na pasku menu macOS
  3. Wyłącz opcję Reakcje
Reakcje aparatu FaceTime na iOS 17 macOS Sonoma

Spowoduje to wyłączenie reakcji do czasu ich ponownego włączenia, wykonując te same kroki. Warto dodać, że reakcje dostępne są także na FaceTime dla Apple TV z tvOS 17.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...

„Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Profesjonalny+ Treść poniżej. 27 lutego 2024 r „Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą Udostępnij ten przedmiot w swojej sieci: W...
Advertisment