Apple Maps może wkrótce być w stanie stwierdzić, jak zajęty jest biznes, na podstawie anonimowych danych o lokalizacji


Opisaliśmy już kilka nowych funkcji, które pojawią się w Mapach Apple w iOS 14.5, w tym Raporty w stylu Waze i funkcje zagrożeń. Teraz wydaje się również, że Apple pracuje nad nową funkcją, aby pokazać użytkownikom, jak zajęty jest dany punkt zainteresowania, zanim go odwiedzą.

Jak po raz pierwszy zauważył użytkownik w dniu RedditFirma Apple zaktualizowała swoje menu Prywatność w części Usługi lokalizacyjne aplikacji Ustawienia, aby opisać nową funkcję, która wykorzystywałaby dane o lokalizacji do agregowania szczegółowych informacji o tym, jak zajęty jest interesujący punkt.

Apple wyjaśnia, że ​​ta funkcja chroniąca prywatność wykorzystywałaby anonimowe dane o lokalizacji, aby „powiadomić użytkowników”, jeśli punkt zainteresowania jest otwarty i zajęty. Dane będą zbierane, gdy „otworzysz aplikację w pobliżu ciekawego miejsca”. To sprawia, że ​​niejasne jest, czy funkcja będzie oparta na danych Apple Maps, czy aplikacjach innych firm.

Pełne wyjaśnienie od Apple jest następujące:

Wyznaczanie tras i natężenie ruchu: podczas podróży (na przykład chodzenia lub jazdy) Twój iPhone będzie okresowo przesyłać dane GPS, prędkość podróży i informacje o ciśnieniu atmosferycznym w anonimowej i zaszyfrowanej formie do firmy Apple, aby wykorzystać je w celu ulepszenia informacji pochodzących z tłumu. bazy danych o ruchu drogowym i poprawkach atmosferycznych. Dodatkowo, gdy otworzysz aplikację w pobliżu interesującego miejsca (na przykład firmy lub parku), Twój iPhone wyśle ​​dane o lokalizacji w anonimowej i zaszyfrowanej formie do Apple, które Apple może zagregować i powiadomić użytkowników, czy to interesujące miejsce jest otwarte. i jak bardzo jest zajęty.

Jeśli ta funkcja brzmi znajomo, to dlatego, że Google oferuje już podobną funkcję w wyszukiwarce Google i Mapach Google, nazywaną „danymi odwiedzin na żywo”. Prawdopodobnie widziałeś już tę funkcję w postaci wykresu słupkowego, który pokazuje szacowane popularne czasy i dane w czasie rzeczywistym. Nie jest jasne, w jaki sposób Apple wdrożyłoby tę funkcję.

Nie jest jasne, kiedy Apple planuje wprowadzić tę nową funkcję danych tłumu w czasie rzeczywistym do Map Apple, ale nie jest ona dostępna w obecna beta iOS 14.5. Możliwe, że w przyszłej wersji beta zostanie dodany lub że Apple zapisuje go w całości do późniejszej wersji.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment