Apple ma przewagę nad rozwojem swojej generatywnej sztucznej inteligencji


Po ogłoszeniu wyników Apple za drugi kwartał fiskalny 2024, dyrektor generalny Apple Tim Cook dołączył do dyrektora finansowego firmy Luca Maestri podczas rozmowy telefonicznej z inwestorami. Podczas tej rozmowy Cook ponownie drażnił się z nadchodzącą generatywną sztuczną inteligencją Apple i powiedział, że firma ma przewagę nad konkurencją.

Tim Cook ponownie drażni generatywną sztuczną inteligencję Apple

Kiedy mowa o ŚWDC 2024, które odbędzie się w przyszłym miesiącu, Cook powiedział, że jest podekscytowany ujawnieniem, nad czym pracuje firma. Chociaż nie powiedział wprost, że funkcje oparte na sztucznej inteligencji pojawią się w iOS 18, powiedział, że Apple w dalszym ciągu dokonuje „znacznych inwestycji” w generatywną sztuczną inteligencję i że wkrótce firma udostępni swoim klientom „kilka bardzo ekscytujących rzeczy”.

„Nadal jesteśmy optymistycznie nastawieni do naszych możliwości w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji” – powiedział dyrektor podczas rozmowy telefonicznej z inwestorami.

Chociaż Cook wspomniał już w poprzednich rozmowach, że Apple pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją, tym razem dyrektor przedstawił odważniejsze twierdzenia. Według niego Apple ma „zalety”, które wyróżnią generatywną sztuczną inteligencję firmy na tle konkurencji. Dyrektor wspomniał na przykład o silniku neuronowym chipów Apple Silicon, a także o skupieniu się firmy na prywatności.

„Wierzymy w transformacyjną moc i obietnicę sztucznej inteligencji oraz wierzymy, że mamy zalety, które wyróżnią nas w tej nowej erze, w tym unikalne połączenie płynnej integracji sprzętu, oprogramowania i usług firmy Apple, przełomowe rozwiązanie Apple Silicon z naszym wiodącym w branży systemem neuronowym silniki i niezachwiane skupienie się na prywatności, która leży u podstaw wszystkiego, co tworzymy”.

Według wielu plotek Apple pracuje nad wprowadzeniem jeszcze w tym roku do swoich systemów operacyjnych szeregu funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Niektóre z tych funkcji zostaną zaprezentowane w przyszłym miesiącu na WWDC. Obejmuje to takie funkcje, jak chatbot, inteligentne listy odtwarzania Apple Music i a Asystent przeglądania Safari do podsumowywania artykułów.

Reklama

Firma była opracowuje własny model językowy, który działa całkowicie offlineale też jest negocjacje z OpenAI i Google w sprawie licencji na ich technologie dla iOS 18.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...
Advertisment