Apple jest prawie gotowy do sprzedaży Vision Pro poza Stanami Zjednoczonymi


W poniedziałek Gurman poinformował, że Apple wysłał samolotem „setki pracowników ze swoich międzynarodowych sklepów” do swoich biur w Cupertino w Kalifornii, aby pokazać im, jak zademonstrować urządzenie. Sesje szkoleniowe podobno rozpoczęły się w zeszłym tygodniu, a według źródeł Gurmana ich ukończenie zajęło do czterech dni.

W szkoleniu biorą udział pracownicy Apple z Niemiec, Francji, Australii, Japonii, Korei Południowej, Singapuru i Chin, ale najwyraźniej firma nie powiedziała tym pracownikom, w jakich lokalizacjach Vision Pro zostanie faktycznie wprowadzony na rynek. Dyrektor generalny Apple Tim Cook obiecał to wcześniej że zestaw słuchawkowy dotrze do Chin w 2024 r. Inne plotki zgłoszone przez Bloomberga zasugerowali również, że Apple priorytetowo potraktuje wprowadzenie produktu na rynek w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, chociaż te regiony są tutaj szczególnie nieobecne.

Według doniesień niektóre sklepy Apple w USA sprzedają tylko kilka urządzeń Vision Pro tygodniowo

Niezależnie od tego, premiera ta będzie pierwszą okazją dla zagranicznych klientów do zakupu Vision Pro za pośrednictwem oficjalnych kanałów, co może zapewnić urządzeniu potrzebny wzrost sprzedaży. Chociaż firma Apple nie podała liczby sprzedanych egzemplarzy Vision Pro, Bloomberga twierdzi, że niektóre sklepy Apple w USA sprzedają tylko kilka sztuk tygodniowo i że nawet sprzedawcy w takich miejscach jak Hongkong oferują gadżet poniżej ceny detalicznej.

Ograniczona liczba aplikacji i przykuwająca uwagę cena to tylko kilka czynników wpływających na atrakcyjność Vision Pro w głównym nurcie, ale mógłby on radzić sobie lepiej w krajach takich jak Chiny i Japonia, gdzie technologia wirtualnej rzeczywistości jest mniej niszowa.

Obecne szkolenie pracowników najwyraźniej przypomina to, co przeszli pracownicy Apple pracujący w USA w ramach przygotowań do premiery w USA, co oznacza, że ​​klientom międzynarodowym również można przedstawić około 20-minutową prezentację, jeśli poproszą o prezentację produktu. Nie jest jasne, czy klienci zagraniczni również będą musieli umawiać się na pokazy, ponieważ według danych rezerwacje w USA „znacznie spadły”. Bloomberga — jeśli klienci w ogóle zadają sobie trud, aby się pojawić.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Acer przedstawia nową linię projektorów laserowych Vero do domowej rozrywki

Firma Acer ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowych, ekologicznych projektorów Vero, zaprojektowanych z myślą o podniesieniu poziomu wrażeń związanych z rozrywką w domu,...

Broadcom/VMware: Łączymy siły w celu migracji z VMware

W tym tygodniu opublikowano kilka ogłoszeń dotyczących produktów, które ilustrują możliwości, jakie niektóre firmy IT dostrzegają w docieraniu do obecnych użytkowników VMware, którzy...

Google TV otrzyma funkcję „znajdź mojego pilota”.

W najnowszej aktualizacji Androida dla Google TV dodano przydatny dodatek, który powinien ułatwić odnalezienie zaginionych pilotów. Władze Androida informuje, że wersję beta...
Advertisment