Apple doładowuje 24-calowy iMac nowym chipem M3


Firma Apple zaprezentowała dziś nowy 24-calowy iMac wyposażony w niesamowity układ M3, dzięki któremu najlepszy na świecie komputer wielofunkcyjny jest jeszcze potężniejszy i ma większe możliwości. Dzięki wydajności krzemu Apple nowy iMac zapewnia ogromny skok wydajności dzięki swojej niezwykle cienkiej konstrukcji i spektrum siedmiu żywych kolorów, które uwielbiają użytkownicy. iMac z M3 jest nawet 2x szybszy niż poprzednia generacja z M1.1. A dla osób, które przechodzą z iMaca z procesorem Intel, nowy iMac jest do 2,5x szybszy niż najpopularniejsze modele 27-calowe i 4x szybszy niż iMac z procesorem Intel najpotężniejszy model 21,5-calowy. Posiada także duży wyświetlacz Retina 4,5K z 11,3 milionami pikseli i ponad miliardem kolorów, szybszą łączność bezprzewodową i płynną obsługę iPhone’a. W połączeniu z najlepszym w swojej klasie aparatem, głośnikami i mikrofonami oraz systemem macOS Sonoma, iMac z M3 jest lepszy niż kiedykolwiek — idealny dla wszystkich, od rodzin po małe firmy, aspirujących twórców, studentów i graczy. Klienci mogą zamawiać nowego iMaca już dziś, a jego dostępność rozpocznie się we wtorek, 7 listopada.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością znacznego zwiększenia wydajności iMaca dzięki chipowi M3” – powiedział John Ternus, starszy wiceprezes ds. inżynierii sprzętu w firmie Apple. „Miliony użytkowników uwielbiają iMaca za jego oszałamiającą konstrukcję i duży, 24-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 4,5 tys. pikseli, który ma idealny rozmiar, aby można było na nim zainstalować wszystkie ulubione aplikacje i wykonywać różne zadania. A teraz M3 zapewnia jeszcze większą prędkość wszystkim, co robią użytkownicy, niezależnie od tego, czy wykonujesz wiele zadań jednocześnie, tworzysz urzekające obrazy i filmy, pracujesz nad biznesplanem czy grasz w ulubione gry.Nowy iMac z M3 jest niesamowity dla każdego, zwłaszcza tych, którzy nie dokonali jeszcze aktualizacji z Intela, zapewniając ogromny skok w wydajności i możliwościach możliwe tylko z silikonem Apple.”

Doładowany przez M3

Układ M3 to kolejny ogromny skok wydajności w iMacu, wyposażony w 8-rdzeniowy procesor, maksymalnie 10-rdzeniowy procesor graficzny i obsługę do 24 GB zunifikowanej pamięci. Jest nawet 2 razy szybszy niż poprzednia generacja dzięki M1.1. Użytkownicy poczują szybkość i moc M3 we wszystkim, co robią, od wielozadaniowości w codziennych aplikacjach zwiększających produktywność po odkrywanie twórczych pasji, takich jak edycja zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub wiele strumieni wideo 4K. Wyposażony w procesor graficzny M3 nowej generacji, iMac obsługuje przyspieszane sprzętowo cieniowanie siatkowe i śledzenie promieni, zapewniając dokładniejsze oświetlenie, odbicia i cienie, zapewniając niezwykle realistyczne wrażenia w grach, a także przyspieszając projektowanie i tworzenie trójwymiarowych obiektów. Dzięki 16-rdzeniowemu silnikowi neuronowemu i najnowszemu silnikowi multimedialnemu iMac zapewnia także niesamowitą wydajność uczenia maszynowego i wideo.

iMac zapewnia fenomenalną produktywność małym firmom, studentom, graczom i codziennym konsumentom. W porównaniu z 24-calowym iMakiem poprzedniej generacji:

 • Safari, najszybsza przeglądarka na świecie, działa do 30 procent szybciej.
 • Aplikacje zwiększające produktywność, takie jak Microsoft Excel, działają nawet o 30 procent szybciej.
 • Gry ładują się jeszcze szybciej, a użytkownicy odczują nawet o 50 procent większą liczbę klatek na sekundę.

Od tworzenia treści po edycję wideo i fotografię — iMac jest idealny dla początkujących twórców. W porównaniu z 24-calowym iMakiem poprzedniej generacji kreacje mogą:

 • Edytuj i odtwarzaj do 12 strumieni wideo 4K, czyli 3 razy więcej niż dotychczas.
 • Twórz projekty wideo w Final Cut Pro i Adobe Premiere Pro nawet 2 razy szybciej.
 • Przetwarzaj zdjęcia w aplikacjach takich jak Adobe Photoshop nawet 2 razy szybciej.
 • Idealny komputer stacjonarny dla osób modernizujących technologię Intel i nowych użytkowników komputerów Mac

W przypadku aktualizatorów opartych na procesorach Intel iMac z M3 zapewnia ogromną różnicę w wydajności i funkcjach. Osoby dokonujące modernizacji odczują 4 razy większą wydajność w porównaniu z najpotężniejszym 21,5-calowym modelem iMaca i do 2,5 razy większą wydajność w porównaniu z najpopularniejszymi 27-calowymi modelami iMaca.2 Pokochają wciągający 24-calowy wyświetlacz Retina 4,5K z 11,3 milionami pikseli, a to idealny rozmiar i rozdzielczość, aby zastąpić modele z procesorami Intel 4K i 5K w jeszcze bardziej wszechstronnej konstrukcji. Osoby dokonujące aktualizacji otrzymają także wiodącą w branży kamerę, głośniki i mikrofony, zaawansowane technologie krzemu Apple, takie jak silnik neuronowy i silnik multimediów, a także opcję wyboru Touch ID.

Reklama

Nowi klienci komputerów iMac będą mogli cieszyć się wszystkimi tymi korzyściami i zobaczyć nawet 4 razy większą wydajność niż najlepiej sprzedający się 24-calowy komputer typu all-in-one z najnowszym procesorem Intel Core i7. Oszałamiający wyświetlacz Retina o rozdzielczości 4,5 tys. pikseli zawiera 5 razy więcej pikseli niż bestsellerowy 24-calowy komputer typu all-in-one. Ponadto Asystent migracji ułatwia rozpoczęcie pracy na komputerze Mac, a funkcje ciągłości umożliwiają użytkownikom bezproblemową pracę między iPhonem a innymi urządzeniami Apple.

Najlepsze na świecie urządzenie wielofunkcyjne
iMac jest wyposażony w wiodący w branży wyświetlacz Retina 4,5 tys. pikseli, najnowocześniejszą łączność bezprzewodową oraz najlepszą w swojej klasie kamerę, głośniki i mikrofony, a wszystko to w uderzająco cienkiej obudowie — co czyni go najlepszym na świecie komputerem typu all-in-one.

 • Rozbudowany wyświetlacz Retina: iMac jest wyposażony w 24-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 4,5 tys. pikseli, 11,3 miliona pikseli, szeroką gamę kolorów P3, ponad miliard kolorów i jasność 500 nitów6. iMac zapewnia żywe i doskonałe wrażenia wizualne niezależnie od tego, czy użytkownicy pracując nad prezentacjami, zarządzając małymi firmami, edytując zdjęcia lub oglądając filmy i programy.
 • Zaawansowana łączność: iMac jest teraz wyposażony w Wi-Fi 6E, które zapewnia nawet dwukrotnie większą prędkość pobierania w porównaniu z poprzednią generacją, oraz Bluetooth 5.3, który umożliwia użytkownikom łączenie się z najnowszymi akcesoriami Bluetooth. Jest także wyposażony w maksymalnie cztery porty USB-C, w tym dwa porty Thunderbolt umożliwiające superszybki transfer danych; obsługa standardu Gigabit Ethernet w wybranych modelach; i wyświetlacz o rozdzielczości do 6K.
 • Kamera, mikrofony i głośniki: dzięki kamerze FaceTime 1080p i mikrofonom studyjnej jakości iMac zapewnia niezrównane wrażenia z wideokonferencji, dzięki czemu użytkownicy mogą wyglądać i brzmieć jak najlepiej podczas odbierania połączeń w domu lub w biurze. Posiada również sześciogłośnikowy system dźwiękowy obsługujący dźwięk przestrzenny podczas odtwarzania muzyki lub wideo w formacie Dolby Atmos, zapewniając wrażenia przypominające kino.
 • Wyjątkowy design: iMac odmieni każdą przestrzeń dzięki spektrum siedmiu żywych kolorów. Dostępny w kolorze zielonym, żółtym, pomarańczowym, różowym, fioletowym, niebieskim i srebrnym, iMac ma nowe, odważne, dopasowane kolorystycznie tapety, a jego uderzająco cienka, uniwersalna konstrukcja ma zaledwie 11,5 milimetra, co jest możliwe tylko Jabłkowy silikon.
 • Akcesoria dopasowane kolorystycznie i Touch ID: iMac jest wyposażony w dopasowaną kolorystycznie klawiaturę, mysz i gładzik. Dzięki opcji wyboru klawiatury Magic Keyboard z Touch ID użytkownicy mogą łatwo i bezpiecznie odblokowywać komputer, korzystać z Apple Pay i pobierać aplikacje. Dodatkowo Touch ID współpracuje z funkcją szybkiego przełączania użytkowników, dzięki czemu klienci mogą zmienić profil użytkownika na inny za pomocą jednego naciśnięcia palca.
 • Lepiej razem z iPhonem: dzięki magii Continuity iMac zapewnia płynną współpracę z iPhonem i innymi urządzeniami Apple na dużym, pięknym ekranie. Użytkownicy mogą wysłać wiadomość lub odebrać telefon bezpośrednio ze swojego iMaca albo zeskanować dokument za pomocą iPhone’a i zobaczyć, jak natychmiast pojawi się na iMacu. A dzięki uniwersalnemu schowkowi mogą z łatwością kopiować obrazy, wideo i tekst z aplikacji na iPhonie i bezproblemowo wklejać je do innej aplikacji na pobliskim iMacu. W połączeniu z iPhonem iMac zapewnia niezrównane wrażenia.

macOS Sonoma przenosi doświadczenie iMaca na wyższy poziom

macOS Sonoma oferuje bogaty zestaw funkcji dla iMaca, dzięki którym praca i zabawa stają się jeszcze wydajniejsze. Widżety otwierają zupełnie nowy sposób personalizacji. Użytkownicy mogą teraz umieszczać widżety bezpośrednio na pulpicie, wchodzić z nimi w interakcję za pomocą jednego kliknięcia i dzięki magii Continuity uzyskać dostęp do rozbudowanego ekosystemu widżetów iPhone’a na swoich komputerach iMac. Wideokonferencje stają się bardziej wciągające dzięki doskonałym funkcjom ułatwiającym użytkownikom prezentację na odległość, takim jak nakładka prezentera, która umieszcza prezentera nad udostępnianą treścią, oraz reakcje, które umożliwiają zabawne efekty wideo uruchamiane gestami w kinowej jakości. W przeglądarce Safari pojawiają się istotne aktualizacje, które przenoszą korzystanie z Internetu na wyższy poziom. Dzięki profilom przeglądanie wielu tematów lub projektów jest oddzielone, a aplikacje internetowe zapewniają szybszy dostęp do ulubionych witryn. macOS Sonoma zawiera także kolekcję nowych, wspaniałych wygaszaczy ekranu zawierających filmy w zwolnionym tempie przedstawiające lokalizacje na całym świecie. W trybie gry gra staje się jeszcze lepsza, nadając priorytet zadaniom graficznym, aby zapewnić stałą wysoką liczbę klatek na sekundę i drastycznie zmniejszając opóźnienia dzięki akcesoriom bezprzewodowym, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze bardziej wciągającą rozgrywką w takich tytułach jak Baldur’s Gate 3, Lies of P i DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT .

Lepiej dla środowiska
iMac został zaprojektowany tak, aby zminimalizować swój wpływ na środowisko. Nowy iMac z M3 jest zbudowany z podstawy wykonanej w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, magnesów ziem rzadkich pochodzących z recyklingu, cyny lutowniczej z recyklingu w wielu płytkach drukowanych oraz, po raz pierwszy w przypadku iMaca, ze złota pochodzącego w 100% z recyklingu w powłoce wielu płytek drukowanych . iMac jest również wolny od wielu szkodliwych substancji, takich jak beryl, bromowane środki zmniejszające palność i rtęć, a 100% włókien drzewnych w opakowaniu pochodzi z recyklingu lub z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

Obecnie Apple jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla w globalnych operacjach korporacyjnych, a do 2030 r. planuje osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw produkcyjnych i wszystkich cyklach życia produktów. Oznacza to, że każde sprzedane urządzenie Apple, począwszy od produkcji podzespołów, przez montaż, transport, użytkowanie przez klienta, aż po recykling i odzysk materiałów, będzie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Ceny i dostępność

 • Nowego 24-calowego iMaca z M3 można zamawiać już dziś, w poniedziałek 30 października, na stronie apple.com/store oraz w aplikacji Apple Store w 27 krajach i regionach, w tym w USA. Zacznie docierać do klientów i będzie dostępny Lokalizacje Apple Store i autoryzowani sprzedawcy Apple od wtorku, 7 listopada.
 • Ceny iMaca z 8-rdzeniowym procesorem graficznym zaczynają się od 1299 USD (USA) i 1249 USD (USA) w wersji edukacyjnej i są dostępne w kolorach zielonym, różowym, niebieskim i srebrnym. Posiada 8-rdzeniowy procesor, 8 GB zunifikowanej pamięci, dysk SSD 256 GB, dwa porty Thunderbolt, klawiaturę Magic Keyboard i mysz Magic Mouse.
 • Ceny iMaca z 10-rdzeniowym procesorem graficznym zaczynają się od 1499 dolarów (USA) i 1399 dolarów (USA) w wersji edukacyjnej i są dostępne w kolorach zielonym, żółtym, pomarańczowym, różowym, fioletowym, niebieskim i srebrnym. Posiada 8-rdzeniowy procesor, 8 GB zunifikowanej pamięci, dysk SSD 256 GB, dwa porty Thunderbolt, dwa dodatkowe porty USB 3, klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID, mysz Magic Mouse i Gigabit Ethernet.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment