Apple dodaje pola zaimków z naciskiem na prywatność do aplikacji Kontakty na iOS 17


iOS 17 i watchOS 10 wprowadzają nowy sposób łatwej wymiany informacji kontaktowych między iPhone’ami, zegarkami Apple Watch lub obydwoma. NameDrop, nowa funkcja, która zadebiutuje dla wszystkich tej jesieni, pozwala kontrolować, jakie informacje udostępniasz za pośrednictwem AirDrop, bez konieczności tworzenia osobnej karty kontaktowej.

Jednak NameDrop nie jest jedyną aktualizacją obsługi kart kontaktowych w iOS 17.

iOS 17 wprowadza do aplikacji Kontakty często oczekiwaną funkcję w postaci nowego pola zaimków.

Ludzie często uwzględniają preferencje zaimków w podpisach e-maili i w mediach społecznościowych, ale zapisanie tych informacji w aplikacji Kontakty oznaczało ręczne utworzenie pola w sekcji notatek. Teraz dostępne jest gotowe pole, w którym można zapisać preferencje dotyczące zaimków.

Pole zaimków jest przydatne nie tylko w przypadku kart kontaktowych innych osób; możesz także dodać własne preferencje dotyczące zaimków do swojej osobistej karty kontaktowej. Gdy to zrobisz, Twoje preferencje dotyczące zaimków zostaną udostępnione wraz z innymi danymi kontaktowymi, gdy będziesz wymieniać z kimś karty.

Reklama

To nie jest tylko podstawowe pole tekstowe. Apple umożliwia wybór pomiędzy wieloma językami, a aplikacja zawiera wyjaśnienie, jak używać trzech form zaimków z zachowaniem gramatyki.

Co ważne, Apple udostępnia przydatną politykę prywatności dotyczącą wpisów zaimkowych.

„Zaimki są używane na Twoich urządzeniach wyłącznie przez obsługiwane aplikacje Apple” – twierdzi firma. „Nie są udostępniane Apple ani programistom zewnętrznym”.

Nowe pole zaimków znajdziesz teraz w systemach iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10. macOS Sonoma będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

New Microsoft Surface Devices Bring More Value to Business

Today we announced incredible AI experiences from across Microsoft and four new Surface devices. These products have been redesigned to reflect our longstanding...

Wczesny demontaż iPhone’a 15 Pro zagląda do wnętrza nowego flagowego telefonu Apple

Chcesz rzucić okiem na wnętrze iPhone'a 15 Pro? Flagowy handheld nawet nie rozpoczął wysyłki jeszcze, ale ludzie z PBKreviews rozebrali już urządzenie,...

Piaskowa Kraina Akiry Toriyamy potrzebuje więcej zabawy, aby być Mad Maxem w grach

Spośród wszystkich dem, w które grałem na Gamescom 2023, Piaskowa Kraina było z pewnością najbardziej kłopotliwe. Na podstawie jednorazowej...
Advertisment