Apple dodaje pola zaimków z naciskiem na prywatność do aplikacji Kontakty na iOS 17


iOS 17 i watchOS 10 wprowadzają nowy sposób łatwej wymiany informacji kontaktowych między iPhone’ami, zegarkami Apple Watch lub obydwoma. NameDrop, nowa funkcja, która zadebiutuje dla wszystkich tej jesieni, pozwala kontrolować, jakie informacje udostępniasz za pośrednictwem AirDrop, bez konieczności tworzenia osobnej karty kontaktowej.

Jednak NameDrop nie jest jedyną aktualizacją obsługi kart kontaktowych w iOS 17.

iOS 17 wprowadza do aplikacji Kontakty często oczekiwaną funkcję w postaci nowego pola zaimków.

Ludzie często uwzględniają preferencje zaimków w podpisach e-maili i w mediach społecznościowych, ale zapisanie tych informacji w aplikacji Kontakty oznaczało ręczne utworzenie pola w sekcji notatek. Teraz dostępne jest gotowe pole, w którym można zapisać preferencje dotyczące zaimków.

Pole zaimków jest przydatne nie tylko w przypadku kart kontaktowych innych osób; możesz także dodać własne preferencje dotyczące zaimków do swojej osobistej karty kontaktowej. Gdy to zrobisz, Twoje preferencje dotyczące zaimków zostaną udostępnione wraz z innymi danymi kontaktowymi, gdy będziesz wymieniać z kimś karty.

Reklama

To nie jest tylko podstawowe pole tekstowe. Apple umożliwia wybór pomiędzy wieloma językami, a aplikacja zawiera wyjaśnienie, jak używać trzech form zaimków z zachowaniem gramatyki.

Co ważne, Apple udostępnia przydatną politykę prywatności dotyczącą wpisów zaimkowych.

„Zaimki są używane na Twoich urządzeniach wyłącznie przez obsługiwane aplikacje Apple” – twierdzi firma. „Nie są udostępniane Apple ani programistom zewnętrznym”.

Nowe pole zaimków znajdziesz teraz w systemach iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10. macOS Sonoma będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

WhatsApp ponownie łączy Modern Family w związku z reklamą o przyjaciołach z zielonej bańki

Czterech członków ABC Nowoczesna rodzina obsada wróciła do swoich ról, aby zagrać w nowej reklamie WhatsApp. Celem reklamy jest promowanie WhatsApp wśród...

Sprawa antymonopolowa Apple Pay wkrótce zostanie rozstrzygnięta, z 10-letnim okresem obowiązywania

Długie lata Apple Pay antymonopolowe Jak wynika z nowego raportu dzisiejszego ranka, dochodzenie wkrótce zostanie zakończone. Stwierdza, że ​​chociaż nadal toczą się dyskusje na...

Przebicie mogłoby przekonać producentów samochodów do przyjęcia nowej generacji CarPlay

Jabłko nie miał szczęścia przekonać producentów samochodów do przyjęcia nowej generacji CarPlay, w którym własny interfejs użytkownika przejmuje wszystkie lub większość wyświetlaczy pojazdu....
Advertisment