Apple chce, abyś wiedział, że App Store to bezpieczne i godne zaufania miejsce


W ramach unijnych przepisów antymonopolowych wynikających z ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) Apple będzie musiał udostępnić iOS alternatywnym sklepom z aplikacjami – a firma wydała iOS 17.4 ze wsparciem dla tak zwanych App Marketplaces. Nic jednak dziwnego, że Apple chce, aby ludzie wiedzieli, że App Store to nadal najlepsze miejsce do pobierania aplikacji na iPhone’a i dokładnie to powtarza swoim użytkownikom.

Apple podkreśla, że ​​App Store jest „bezpieczny i godny zaufania”

Z druga wersja beta iOS 17.4, który został udostępniony programistom we wtorek, firma wysyła nowy alert do użytkowników iPhone’a, gdy otwierają App Store po raz pierwszy po zainstalowaniu aktualizacji. Alert wita użytkowników w App Store i informuje, że jest to „bezpieczne i zaufane miejsce”, w którym można pobierać aplikacje i gry.

„Witamy w App Store. Bezpieczne i godne zaufania miejsce, w którym można odkrywać niesamowite aplikacje i gry, odkrywać aktualne wydarzenia w aplikacjach oraz przeglądać codzienne historie i rekomendacje naszych redaktorów” – czytamy w wiadomości.

Wiadomość wydaje się być odpowiedzią na zmiany, jakie nadejdą w iOS dla użytkowników w UE, ponieważ firma została zmuszona pozwolić innym programistom na tworzenie tam własnych sklepów z aplikacjami. Wiele Kierownictwo Apple, takie jak Phil Schiller, wypowiadało się przeciwko DMA i alternatywne sklepy z aplikacjami, twierdząc, że przyniosą one „nowe ryzyko” użytkownikom iPhone’a.

Mimo że Apple udostępnia iOS dla App Marketplace, nadal istnieje wiele zasad, których programiści muszą przestrzegać, aby udostępnić użytkownikom w UE własne sklepy z aplikacjami. Na przykład deweloper musi posiadać akredytywę w wysokości co najmniej 1 miliona euro, aby własny sklep został zatwierdzony przez Apple.

Reklama

DMA wchodzi w życie 7 marca, co oznacza, że ​​Apple musi wcześniej udostępnić publicznie iOS 17.4.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment