Apple AI i dlaczego inwestorzy powinni spodziewać się wzrostu przychodów


Kolejny dzień i kolejny przypadek Apple podsycającego ogień wzrostu na Wall Street magicznymi dwiema literami: AI.

Komentarze na zgromadzeniu akcjonariuszy Tima Cooka na temat tego, jak Apple wprowadzi w tym roku nowe możliwości dla sztucznej inteligencji, miały na celu podekscytowanie inwestorów. Zdaniem jednego z analityków obietnice nie dały jednak przekonać rynku. Mimo to przemawiają za tym, że inwestorzy powinni optymistycznie podchodzić do wzrostu przychodów firmy dzięki sztucznej inteligencji.

Tymczasem Apple znalazł nowe sposoby promowania istniejącego krzemu na rynku za pomocą sztucznej inteligencji. Chodzi o termin AI, a nie technologia.

Rozwój napędzany sztuczną inteligencją

Gene Munster, partner zarządzający w Deepwater Asset Management, charakteryzuje dzisiejszy spadek akcji AAPL jako wotum nieufności inwestorów wobec strategii Apple dotyczącej sztucznej inteligencji:

$AAPL spadła dziś o 3%, ponieważ inwestorzy głosują, że mają ograniczone zaufanie do swojej strategii sztucznej inteligencji. Już stało się jasne, że w czerwcu tego roku zobaczymy ich pierwszy model podstawowy, coś, co będzie konkurować z GPT, Gemini, xAI, Anthropic. Nie wiadomo, co oznacza model fundamentów dla biznesu Apple?

Munster przewiduje jednak, że sztuczna inteligencja Apple nadal ma potencjał, aby popchnąć piłkę do przodu z punktu widzenia przychodów:

Sztuczna inteligencja może poruszyć igłą zarobków. Apple ma 2,2 miliarda aktywnych urządzeń, które, jak szacuję, należą do 1,4 miliarda aktywnych użytkowników. Jeśli 20% aktywnej bazy Apple subskrybuje produkt AI (spersonalizowana sztuczna inteligencja) za 10 dolarów miesięcznie, będzie to 33 miliardy dolarów rocznie przy 80% przychodach z marży, co zwiększy dochód operacyjny o 16%. (155 miliardów dolarów dochodu operacyjnego w CY23).

Reklama

Porównuje potencjalnie krótkowzroczne spojrzenie inwestorów do podobnej sytuacji z Meta, kiedy perspektywa długoterminowa była nieostra:

Tegoroczna akcja giełdowa AAPL przypomina mi trochę sytuację, gdy jesienią 2022 roku obawy inwestorów, że Meta straci udziały na rzecz TikToka, spowodowały presję na akcje do 100 dolarów. Ostatecznie te produkty (Meta, wyszukiwarka Google, Microsoft Office i usługi Apple) są trwałe na dłuższą metę.

Szum AI

Czego więc właściwie oczekujemy w tym roku od Apple w kategorii AI?

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że wierzy, że Apple w tym roku „wprowadzi nowe możliwości” w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji. Kilka tygodni wcześniej Cook obiecał zapowiedzi Apple AI pojawi się jeszcze w tym roku – prawdopodobnie WWDC w czerwcu. To właśnie wtedy zaprezentowany zostanie iOS 18, który Marka Gurmana przy Bloomberga często zgłaszał wolę skoncentruj się na funkcjach AI.

Jesienią ubiegłego roku Apple krótko wspomniał o generatywnej sztucznej inteligencji, wprowadzając ją nowe funkcje automatycznej korekty i przewidywania tekstu na wszystkich swoich platformach.

Sztuczna inteligencja od dawna jest w centrum zainteresowania firmy. W ostatnich latach Apple wprowadził na rynek komponent silnika neuronowego w krzemowych chipach Apple. Funkcje korzystające z silnika neuronowego zostały opisane jako ML, czyli uczenie maszynowe, ale Apple jest świadomy zmiany żargonu.

AI, AI, AI

Jeszcze dziś rano firma Apple opublikowała informację prasową, w której opisuje MacBooka Air M3 jako najlepszy laptop konsumencki dla AI. (To używa ten sam układ M3 jako koniec 2023 r 14-calowy MacBook Pro za kilkaset dolarów więcej).

Apple nie tylko szuka i zamienia ML na AI. Generatywna sztuczna inteligencja napędza ostatnie 12 miesięcy szumu wokół sztucznej inteligencji, a Cook w ostatnich komentarzach wyraźnie wspomniał o generatywnej sztucznej inteligencji. W notatce prasowej MacBooka Air pominięto także nazwę szybko rozwijającej się kategorii sztucznej inteligencji.

Więc z jednej strony mamy Funkcje podkreślania Apple których tak naprawdę nie uważamy za sztuczną inteligencję, ponieważ naszą uwagę przyciągnęła generatywna sztuczna inteligencja:

Wykorzystując tę ​​niesamowitą wydajność sztucznej inteligencji, macOS zapewnia inteligentne funkcje, które zwiększają produktywność i kreatywność, dzięki czemu użytkownicy mogą włączyć zaawansowane funkcje aparatu, zamianę tekstu na tekst w czasie rzeczywistym, tłumaczenie, przewidywanie tekstu, zrozumienie wizualne, funkcje ułatwień dostępu i wiele więcej.

Ale jest też taki akapit:

Dzięki szerokiemu ekosystemowi aplikacji oferujących zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji użytkownicy mogą robić wszystko, od sprawdzania zadań domowych za pomocą AI Math Assistance w Goodnotes 6, przez automatyczne poprawianie zdjęć w Pixelmator Pro, po usuwanie szumów tła z wideo za pomocą CapCut. W połączeniu z ujednoliconą architekturą pamięci krzemu Apple MacBook Air może także z doskonałą wydajnością uruchamiać zoptymalizowane modele sztucznej inteligencji, w tym modele dużych języków (LLM) i modele dyfuzyjne do lokalnego generowania obrazów. Oprócz wydajności na urządzeniu MacBook Air obsługuje rozwiązania oparte na chmurze, umożliwiając użytkownikom uruchamianie wydajnych i kreatywnych aplikacji wykorzystujących moc sztucznej inteligencji, takich jak Microsoft Copilot dla Microsoft 365, Canva i Adobe Firefly.

To jaśniej opisuje rodzaj sztucznej inteligencji, której Apple jeszcze nie dostarczył, poza byciem platformą pod nią. Jest to mniej ważne, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję wspieraną przez serwer w Internecie.

Konkluzja: oczekiwania dotyczące iOS 18 i WWDC 2024 są ogromne. Jeśli zobaczymy więcej funkcji podobnych do tych, które już istnieją w Apple, Wall Street nie będzie pod wrażeniem. Jeśli jednak Apple naprawdę otworzyło nowe możliwości dla generatywnej sztucznej inteligencji jako kategorii (i nie tylko dla Apple), to być może uda się zrealizować wizję rozwoju Munstera.

Kto wie, może wszyscy będziemy tworzenie aplikacji Apple Vision Pro poprzez rozmowę z Siri przyjdź czerwiec.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment