Aplikacja Trump zakazuje korzystania z TikTok i WeChat w sądzie


TIK Tok właściciel ByteDance i sojusz reprezentujący WeChat użytkownicy, oboje podejmują kroki prawne, aby zakwestionować blokady aplikacji Trumpa. Trump podpisał rozkazy wykonawcze zakazujące TikTik i WeChat z USA.

Obaj argumentują, że nakazy wykonawcze są nielegalne, a każdy z nich twierdzi, że zakazy naruszają prawa konstytucyjne…

TNW pokrótce omawia wyzwanie TikTok.

W weekend TikTok powiedział, że próbował przeprowadzić dyskusję z rządem USA w ciągu ostatniego roku. Zauważył jednak, że brakuje odpowiedniego procesu, a administracja „nie zwraca uwagi na fakty”.

Rzecznik aplikacji powiedział, że firma podejmuje kroki prawne, aby upewnić się, że firma i użytkownicy są traktowani sprawiedliwie:

„Aby zapewnić, że praworządność nie zostanie odrzucona, a nasza firma i użytkownicy są traktowani sprawiedliwie, nie mamy innego wyjścia, jak tylko zakwestionować porządek wykonawczy za pośrednictwem wymiaru sprawiedliwości”.

To wydaje się argumentować, że zakaz narusza prawo do rzetelnego procesu zawarte w piątej poprawce. Chociaż najbardziej znana jest możliwość milczenia oskarżonych, nowelizacja mówi również, że nikt nie może zostać pozbawiony majątku bez odpowiedniego procesu prawnego.

Plik Financial Times donosi, że użytkownicy WeChat argumentują, że zakaz narusza zarówno pierwszą, jak i piątą poprawkę.

Koalicja użytkowników WeChat w USA pozwała w piątek administrację Trumpa, kwestionując jej zakaz korzystania z aplikacji do przesyłania wiadomości, która, jak twierdzili, stała się podstawową usługą cyfrową dla milionów Chińczyków w Ameryce.

W skardze złożonej w sądzie federalnym w San Francisco stwierdzono, że zakaz naruszał prawa użytkowników do wolności słowa na mocy Pierwszej Poprawki, a także był skierowany wąsko do grupy rasowej i przekraczał uprawnienia prezydenta w sytuacjach nadzwyczajnych. […]

Pozew twierdzi również, że pozostawiając niejasne, jakie dokładnie interakcje z WeChat zostały objęte, zarządzenie wykonawcze narusza piątą poprawkę, która gwarantuje rzetelny proces.

Trump twierdzi, że do danych WeChat ma dostęp chiński rząd. Właściciel WeChat, Tencent, zaprzeczył temu, ale sojusz twierdzi, że nie ma to znaczenia: rząd powinien po prostu przedstawić swoją argumentację, a następnie pozwolić ludziom zdecydować, czy i jak korzystać z aplikacji.

Reklama

Jeśli dwóm powodom uda się uzyskać zakaz realizacji zakazów aplikacyjnych Trumpa do czasu pełnej rozprawy, to może wystarczyć do zakończenia sprawy. Prawdopodobny termin pełnych przesłuchań może wynieść nas poza wybory prezydenckie w USA. Jeśli Biden wygra, może po prostu odwołać rozkazy.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!