Aplikacja Signal na Androida umożliwia teraz migrację danych konta na inne urządzenie


Platforma do przesyłania wiadomości skoncentrowana na prywatności – Signal – zyskała ostatnio na popularności i szybko dodawanie nowych funkcji aby zarobić na możliwości, gdy przychodzi do niej więcej użytkowników porzucając WhatsApp. Najnowszy dodatek ma postać narzędzie do przesyłania danych, które umożliwia użytkownikom migrację wszystkich informacji profilowych i powiązanych danych, takich jak czaty, z jednego urządzenia z systemem Android na drugie. Nie musisz już polegać na lokalnych lub chmurowych kopiach zapasowych.

Podobna funkcja w aplikacji Signal na iOS istnieje już od jakiegoś czasu

Najnowsza funkcja nazywa się „Transfer account” i została dostarczona wraz z wersją 5.5 wersji beta aplikacji Signal. Pierwszy udostępniony w nieoficjalnym wątku społeczności r / signal na Reddit, nowe narzędzie opiera się na zaszyfrowanej lokalnej sieci Wi-Fi Direct do przesyłania informacji o koncie z jednego urządzenia na drugie. Oto, co mówi dziennik zmian:

„Twoja następna aktualizacja zasługuje na aktualizację. Szybko i bezpiecznie przenieś informacje Signal na zupełnie nowy telefon z Androidem. Skorzystaj z kompleksowej, zaszyfrowanej funkcji migracji, aby przenieść swoje konto i wiadomości ze starego urządzenia na nowe przez prywatne, lokalne połączenie Wi-Fi Direct ”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Aplikacja Signal umożliwia teraz przesyłanie danych konta na inne urządzenie z systemem iOS

Reklama

Nowa funkcja konta transferowego można uzyskać w sekcji Czaty w menu ustawień aplikacji. Zgodnie z krokami wymienionymi w aplikacji proces przesyłania informacji o koncie Signal z jednego urządzenia z Androidem na drugie jest dość łatwy. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację na drugie urządzenie i podczas konfiguracji wybrać opcję przywracania transferu. Teraz po wyświetleniu monitu kliknij opcję przesyłania na starym urządzeniu, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj.

Ponieważ transfer danych odbywa się przez kanał Wi-Fi Direct, Signal sugeruje trzymanie obu urządzeń blisko siebie, aby uniknąć problemów z łącznością. Jeśli korzystasz ze stabilnej wersji aplikacji Signal i chcesz wypróbować nową funkcję konta Transfer, możesz przełączyć się na kanał beta dla Androida tutaj.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...
Advertisment