Aplikacja Signal na Androida umożliwia teraz migrację danych konta na inne urządzenie


Platforma do przesyłania wiadomości skoncentrowana na prywatności – Signal – zyskała ostatnio na popularności i szybko dodawanie nowych funkcji aby zarobić na możliwości, gdy przychodzi do niej więcej użytkowników porzucając WhatsApp. Najnowszy dodatek ma postać narzędzie do przesyłania danych, które umożliwia użytkownikom migrację wszystkich informacji profilowych i powiązanych danych, takich jak czaty, z jednego urządzenia z systemem Android na drugie. Nie musisz już polegać na lokalnych lub chmurowych kopiach zapasowych.

Podobna funkcja w aplikacji Signal na iOS istnieje już od jakiegoś czasu

Najnowsza funkcja nazywa się „Transfer account” i została dostarczona wraz z wersją 5.5 wersji beta aplikacji Signal. Pierwszy udostępniony w nieoficjalnym wątku społeczności r / signal na Reddit, nowe narzędzie opiera się na zaszyfrowanej lokalnej sieci Wi-Fi Direct do przesyłania informacji o koncie z jednego urządzenia na drugie. Oto, co mówi dziennik zmian:

„Twoja następna aktualizacja zasługuje na aktualizację. Szybko i bezpiecznie przenieś informacje Signal na zupełnie nowy telefon z Androidem. Skorzystaj z kompleksowej, zaszyfrowanej funkcji migracji, aby przenieść swoje konto i wiadomości ze starego urządzenia na nowe przez prywatne, lokalne połączenie Wi-Fi Direct ”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Aplikacja Signal umożliwia teraz przesyłanie danych konta na inne urządzenie z systemem iOS

Reklama

Nowa funkcja konta transferowego można uzyskać w sekcji Czaty w menu ustawień aplikacji. Zgodnie z krokami wymienionymi w aplikacji proces przesyłania informacji o koncie Signal z jednego urządzenia z Androidem na drugie jest dość łatwy. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację na drugie urządzenie i podczas konfiguracji wybrać opcję przywracania transferu. Teraz po wyświetleniu monitu kliknij opcję przesyłania na starym urządzeniu, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj.

Ponieważ transfer danych odbywa się przez kanał Wi-Fi Direct, Signal sugeruje trzymanie obu urządzeń blisko siebie, aby uniknąć problemów z łącznością. Jeśli korzystasz ze stabilnej wersji aplikacji Signal i chcesz wypróbować nową funkcję konta Transfer, możesz przełączyć się na kanał beta dla Androida tutaj.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Śmierć to nowa, gorąca mechanika w fantazyjnej kampanii Planescape firmy D&D

Płaski krajobrazmiejsce akcji kultowej, klasycznej gry wideo typu RPG Planescape: Udrękapowraca na blat Lochy i smoki. Trzytomowy zestaw pudełkowy od...

Razer chce odmienić Twój salon za pomocą własnych inteligentnych świateł dla graczy

Razer ma teraz własną żarówkę. I dwie lampy. Oraz elastyczna listwa oświetleniowa LED. Wszystkie są wyposażone w diody LED RGB,...

Procesor graficzny Intel Arc A580 i Alchemist+ szczególnie brakuje na wydarzeniu Innovation 2023

Fani architektury graficznej Alchemist firmy Team Blue byli nieco rozczarowani brakiem nowych, dyskretnych produktów GPU Arc na cotygodniowym wydarzeniu Innovation, podczas którego prezentacje...
Advertisment