Aplikacja Signal Chiny: strona zablokowana, aplikacja niedostępna


Plik chiński wydaje się, że rząd zablokował dostęp do Sygnał aplikacja. Wczoraj Chiny zakazały korzystania ze strony internetowej, a aplikacja jest dziś niedostępna w tym kraju.

Podąża za podobnymi blokami w innych aplikacjach do przesyłania wiadomości, które oferują kompleksowe szyfrowanie, w tym WhatsApp i Telegram

TechCrunch raporty.

Chińscy użytkownicy komunikatora Signal wiedzieli, że dobre czasy nie potrwają długo. Aplikacja, która służy do szyfrowanych rozmów, jest niedostępna w Chinach kontynentalnych od rana 16 marca, test przeprowadzony przez TechCrunch. Strona internetowa aplikacji została zakazana w Chinach kontynentalnych od 15 marca, zgodnie z witryną śledzącą cenzurę Greatfire.org.

Nie można było natychmiast skontaktować się z Signal w celu uzyskania komentarza.

Zaszyfrowana aplikacja do czatu była jedną z niewielu zachodnich sieci społecznościowych, które pozostały dostępne w Chinach bez użycia wirtualnej sieci prywatnej.

Co ciekawe, rząd nie poprosił Apple o usunięcie żadnej z bezpiecznych aplikacji do przesyłania wiadomości z App Store, najwyraźniej woląc zachować złudzenie, że są one dostępne.

Signal jest nadal dostępny do pobrania w chińskim sklepie Apple App Store od 16 marca, co oznacza, że ​​Apple nie otrzymało rządowego nakazu usunięcia aplikacji, która stopniowo zyskuje popularność wśród chińskich zaawansowanych technologicznie i dbających o prywatność użytkowników. […]

W styczniu Telegram zgromadził około 2,7 miliona instalacji w chińskim sklepie App Store, w porównaniu do 458 000 pobrań Signal i 9,5 miliona razy WhatsApp. Podobnie jak Signal, zarówno Telegram, jak i WhatsApp są nadal obecne w China App Store, chociaż wydaje się, że dostęp do nich wymaga wirtualnych sieci prywatnych.

Aplikacje i usługi VPN są w praktyce nielegalne w Chinach. Teoretycznie firmy VPN mogą uzyskać licencję na prowadzenie działalności, ale powszechnie przyjmuje się, że każda licencjonowana usługa jest zagrożona. W miarę pojawiania się nowych nielicencjonowanych sieci VPN, które są następnie blokowane, trwa nieustanna gra w walkę w kret. Apple było wymagane do usunięcia ich setek z App Store w 2017 roku.

Chiny stają się coraz bardziej agresywne w powstrzymywaniu krytyki rządu, w tym w Hongkongu gdzie obiecuje się „jeden naród, dwa systemy” był coraz bardziej zepsuty.

Reklama

jabłko od dawna nie ma szans na wygraną z Chinami, zmuszony do przestrzegania przepisów naruszających prawa człowieka, aby móc dalej prowadzić działalność w tym kraju. To jest zamieniając się w ogromną odpowiedzialność, ale zależność firmy od kraju jako bazy produkcyjnej sprawia, że ​​mimo wszystko wycofanie się z Chin jest w zasadzie niemożliwe przyspieszenie wysiłków na rzecz różnorodności produkcji.

Prezes Apple, Tim Cook, staje przed wyzwaniem w ten weekend, kiedy jest ma przemawiać na sponsorowanym przez rząd China Development Forum na temat Chiny na nowej drodze do modernizacji. Świat będzie oczekiwał, że zajmie się rzeczywistymi problemami w Chinach, podczas gdy rząd będzie słuchał wszystkiego, co krytyczne wobec administracji tego kraju.

zdjęcie zrobione przez Gigi na Unsplash

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment