Aplikacja Signal Chiny: strona zablokowana, aplikacja niedostępna


Plik chiński wydaje się, że rząd zablokował dostęp do Sygnał aplikacja. Wczoraj Chiny zakazały korzystania ze strony internetowej, a aplikacja jest dziś niedostępna w tym kraju.

Podąża za podobnymi blokami w innych aplikacjach do przesyłania wiadomości, które oferują kompleksowe szyfrowanie, w tym WhatsApp i Telegram

TechCrunch raporty.

Chińscy użytkownicy komunikatora Signal wiedzieli, że dobre czasy nie potrwają długo. Aplikacja, która służy do szyfrowanych rozmów, jest niedostępna w Chinach kontynentalnych od rana 16 marca, test przeprowadzony przez TechCrunch. Strona internetowa aplikacji została zakazana w Chinach kontynentalnych od 15 marca, zgodnie z witryną śledzącą cenzurę Greatfire.org.

Nie można było natychmiast skontaktować się z Signal w celu uzyskania komentarza.

Zaszyfrowana aplikacja do czatu była jedną z niewielu zachodnich sieci społecznościowych, które pozostały dostępne w Chinach bez użycia wirtualnej sieci prywatnej.

Co ciekawe, rząd nie poprosił Apple o usunięcie żadnej z bezpiecznych aplikacji do przesyłania wiadomości z App Store, najwyraźniej woląc zachować złudzenie, że są one dostępne.

Signal jest nadal dostępny do pobrania w chińskim sklepie Apple App Store od 16 marca, co oznacza, że ​​Apple nie otrzymało rządowego nakazu usunięcia aplikacji, która stopniowo zyskuje popularność wśród chińskich zaawansowanych technologicznie i dbających o prywatność użytkowników. […]

W styczniu Telegram zgromadził około 2,7 miliona instalacji w chińskim sklepie App Store, w porównaniu do 458 000 pobrań Signal i 9,5 miliona razy WhatsApp. Podobnie jak Signal, zarówno Telegram, jak i WhatsApp są nadal obecne w China App Store, chociaż wydaje się, że dostęp do nich wymaga wirtualnych sieci prywatnych.

Aplikacje i usługi VPN są w praktyce nielegalne w Chinach. Teoretycznie firmy VPN mogą uzyskać licencję na prowadzenie działalności, ale powszechnie przyjmuje się, że każda licencjonowana usługa jest zagrożona. W miarę pojawiania się nowych nielicencjonowanych sieci VPN, które są następnie blokowane, trwa nieustanna gra w walkę w kret. Apple było wymagane do usunięcia ich setek z App Store w 2017 roku.

Chiny stają się coraz bardziej agresywne w powstrzymywaniu krytyki rządu, w tym w Hongkongu gdzie obiecuje się „jeden naród, dwa systemy” był coraz bardziej zepsuty.

Reklama

jabłko od dawna nie ma szans na wygraną z Chinami, zmuszony do przestrzegania przepisów naruszających prawa człowieka, aby móc dalej prowadzić działalność w tym kraju. To jest zamieniając się w ogromną odpowiedzialność, ale zależność firmy od kraju jako bazy produkcyjnej sprawia, że ​​mimo wszystko wycofanie się z Chin jest w zasadzie niemożliwe przyspieszenie wysiłków na rzecz różnorodności produkcji.

Prezes Apple, Tim Cook, staje przed wyzwaniem w ten weekend, kiedy jest ma przemawiać na sponsorowanym przez rząd China Development Forum na temat Chiny na nowej drodze do modernizacji. Świat będzie oczekiwał, że zajmie się rzeczywistymi problemami w Chinach, podczas gdy rząd będzie słuchał wszystkiego, co krytyczne wobec administracji tego kraju.

zdjęcie zrobione przez Gigi na Unsplash

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment