Aplikacja przepisująca leki, zawierająca docelowe kroki dla pacjentów


Program pilotażowy polega na skutecznym przepisywaniu przez lekarzy leków aplikacja – w szczególności taki, który mierzy liczbę kroków, jakie wykonują pacjenci, przy czym każdej osobie przypisuje się osobisty cel.

Po upływie okresu „na receptę” wyniki przesyłane są do lekarza pacjenta w celu połączenia z innymi zdrowie dane w celu oceny skuteczności…

TNW informuje o współpracy litewskiej kliniki medycznej Šeškinės ze start-upem fitness Walk15, do którego zapisało się oszałamiające 20% populacji kraju.

Lekarze w klinice Šeškinės wydadzą pacjentom receptę na kroki z określonym celem aktywności na określony czas – w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

Lekarze mogą wystawić receptę w formie wyzwania za pomocą platformy Walk15, natomiast pacjenci mogą uzyskać dostęp do wyzwania w aplikacji za pośrednictwem linku lub kodu QR […]

Kluczowym aspektem tego narzędzia jest to, że lekarze mają dostęp do aktywności pacjenta. Po wygaśnięciu recepty otrzymują automatyczny raport z postępami użytkowników i mogą sprawdzić, czy cel został osiągnięty. Następnie lekarze mogą ocenić wyniki wraz z ogólną oceną stanu zdrowia pacjenta i ustalić, czy recepta wymaga odnowienia, czy zmiany.

Chodzenie jest prawdopodobnie najbardziej niedocenianą aktywnością na świecie i większość nie postrzega jej jako „prawdziwych” ćwiczeń. Udowodniono jednak, że chodzenie w szybkim tempie zaledwie 15 minut dziennie zmniejsza ryzyko padnięcia ofiarą ponad 40 chorób przewlekłych.

W szczególności spacery mogą zmniejszyć ryzyko wielu chorób przewlekłych, w tym astmy, cukrzycy typu 2 i udarów. Wiąże się to również z poprawą zdrowia psychicznego oraz niższym poziomem stresu i lęku.

Ponadto badania wykazały również, że chodzenie może poprawić zdrowie układu krążenia i zmniejszyć ryzyko demencji, a nawet niektórych rodzajów raka skuteczniej niż jakakolwiek pigułka.

Ideą programu jest to, że pacjenci będą bardziej zmotywowani, gdy będą wiedzieć, że „przepisano im” ćwiczenie, a lekarz będzie mógł sprawdzić, jak dobrze trzymają się planu ćwiczeń. Uzyskiwanie rabatów na produkty i usługi, np NordVPN to kolejna zachęta.

Reklama

zdjęcie zrobione przez Narodowy Instytut Raka NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....

Nastolatka oskarżona o podpalenie autonomicznej taksówki Waymo

Dochodzenie zostało przeprowadzone przez grupę zadaniową SFPD ds. podpaleń, która zidentyfikowała podejrzanego i ustaliła prawdopodobną przyczynę wydania nakazu przeszukania. Biuro prokuratora okręgowego...
Advertisment