Aplikacja Pogoda firmy Apple zyskuje dwie nowe funkcje w systemie iOS 18


Gdy iOS 18 pojawi się tej jesieni, wprowadzi ogromną liczbę zmian w aplikacjach wbudowanych w iPhone’a. Aplikacje systemowe, takie jak Wiadomości, Zdjęcia, Przypomnienia, Notatki, DziennikI Ustawienia to niektóre z najważniejszych rzeczy. Ale aplikacja Pogoda również otrzymuje odrobinę miłości.

Oto dwie nowe funkcje, które pojawią się w Pogoda w systemie iOS 18.

Odczuwa się, że temperatura jest na pierwszym planie

Często aplikacje pogodowe na iPhone’a proszą o dokonanie wyboru: czy wolisz zobaczyć rzeczywistą temperaturę, czy odczuwalną temperaturę? Jest to powszechna praktyka w wielu aplikacjach innych firm.

W systemie iOS 18 aplikacja Pogoda firmy Apple w inteligentny sposób wysuwa obie temperatury na pierwszy plan.

Na górze aplikacji Pogoda, gdzie wyświetlana jest aktualna temperatura, pojawi się teraz odczuwalna temperatura.

Reklama

Rzeczywista temperatura wyświetlana jest dużą czcionką, natomiast odczuwalna jest mniejszą czcionką i w innym kolorze.

Aplikacja Pogoda firmy Apple w systemie iOS 18

Szczególnie fajne w rozwiązaniu Apple jest to, że odczucie będzie wyświetlane tylko wtedy, gdy wystąpi zauważalna różnica między dwiema temperaturami.

Dzięki temu nie znajdziesz się w sytuacji, w której prognoza pogody podaje 70 stopni jako rzeczywistą temperaturę, a poniżej podaje 70 stopni jako temperaturę odczuwalną.

Zamiast tego odczuwa się temperaturę pojawi się tylko wtedy, gdy będzie to istotneNa przykład, kiedy to piszę, rzeczywista temperatura wynosi 92 stopnie, a odczuwalna to 101 stopni — to różnica, na którą zdecydowanie chciałbym zwrócić uwagę.

Implementacja projektu Apple nie tylko zapobiega wyświetlaniu powtarzających się danych, ale także przynosi korzyść w postaci lepszego przyciągania uwagi do wrażeń. Kiedy wrażenia są warte poznania, zobaczysz je wyświetlone w aplikacji, a zmiana wizualna wywołana jego nagłym pojawieniem się z większym prawdopodobieństwem przyciągnie Twoją uwagę niż statyczny wyświetlacz z dwoma temperaturami.

Lokalizacje domów i miejsc pracy

Druga nowa funkcja w Pogodzie dotyczy lokalizacji domu i pracy.

Apple Maps w systemie iOS od dawna integruje się z aplikacją Kontakty, aby pobierać informacje o adresie domowym i służbowym z karty kontaktu. Dzięki temu te kluczowe adresy można łatwo przekierować w Mapach.

Teraz w iOS 18 te same informacje z Kontaktów są używane w aplikacji Pogoda. Domyślnie adresy domowe i służbowe zostaną dodane jako nowe lokalizacje do listy śledzonych punktów pogodowych. To niewielka, ale miła zmiana.

Zakończyć

Dzięki staraniom Apple w zakresie rozwoju aplikacji międzyplatformowych te zmiany w aplikacji Weather pojawią się nie tylko na iPhonie w systemie iOS 18, ale także na komputerach Mac i iPad. Po zainstalowaniu systemu macOS Sequoia lub iPadOS 18 skorzystasz z tych samych aktualizacji funkcji w aplikacji Weather.

Co sądzisz o zmianach w aplikacji Weather? Czy jest coś na twojej liście życzeń, co nie pojawiło się w tym roku? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment