Aplikacja Gemini przenosi sztuczną inteligencję Google na Androida i iPhone’a i jest już dostępna


Ogłoszony jako Asystent z Bardem obok Pixeli 8 i 8 Pro w październiku zeszłego roku Google wprowadza dziś Gemini, aby zapewnić zoptymalizowaną obsługę mobilną, która integruje się z Androidem, a teraz jest częścią aplikacji Google na iOS.

Od chwili uruchomienia bard.google.com — teraz gemini.google.com — Interfejs użytkownika został dość zoptymalizowany pod kątem przeglądarek mobilnych. Jednak było to dalekie od natywnego doświadczenia bez integracji z systemem operacyjnym.

Na Androidzie możesz go uruchomić, dotykając aplikacji Gemini na ekranie głównym, naciskając i przytrzymując przycisk zasilania, przesuwając palcem po przekątnej od rogów lub używając słowa kluczowego „Hej Google”. W tle nadal jest obsługiwany przez aplikację Google, taką jak Asystent, ale aplikacja, która dostępne w Sklepie Play służy tylko jako skrót/ikona na ekranie głównym.

Pojawiający się kontekstowy panel „nakładki” umożliwia pisanie (klawiatura), mówienie (mikrofon) lub dodawanie zdjęcia. Pojawia się nowy interfejs aparatu z możliwością dołączania obrazów i określania podpowiedzi. Możesz na przykład „zrobić zdjęcie przebitej opony i poprosić o instrukcje” lub zadać pytania dotyczące artykułu, który czytasz.

Możesz także generować tekst i obrazy, a także używać rozszerzeń do pobierania informacji z innych usług Google, takich jak Mapy, Loty i YouTube.

Reklama

Odpowiedzi, które otrzymujesz, są podobne do wersji online, z możliwością kciuka w górę/w dół, wyszukiwania w Google, udostępniania i kopiowania, a jednocześnie możesz odpowiadać i zadawać dalsze pytania.

Ekran główny Gemini na urządzeniu mobilnym przypomina wersję internetową z sugerowanymi podpowiedziami i dostępem do poprzednich „Czatów”. Kliknij awatar swojego profilu, aby uzyskać dostęp do aktywności Gemini, rozszerzeń i innych ustawień.

Gemini jest opcjonalny i trzeba go włączyć ręcznie. W nowej wersji będziesz mieć dostęp do klasycznych funkcji Asystenta Google, takich jak inteligentne sterowanie domem, ustawianie timerów i wykonywanie połączeń. Google „pracuje nad większą liczbą usług w przyszłości”. Tymczasem na słuchawkach Pixel Buds i innych słuchawkach nadal będziesz mieć Asystenta.

Gemini jest dostępne na telefonach z minimum 4 GB RAM-u i systemem Android 12 lub nowszym.

Na iOS Gemini jest dostępny w formacie istniejącą aplikację Google. Przełącznik Szukaj/Gemini znajdziesz na górze kanału Discover. Nie można uzyskać do niego natychmiastowego dostępu z dowolnej aplikacji, ale poza tym funkcjonalność jest taka sama na iPhonie.

Gemini na telefony z Androidem i iOS będzie wprowadzane w USA w języku angielskim „od dzisiaj” i „będzie w pełni dostępne w nadchodzących tygodniach”.

Od przyszłego tygodnia zacznie być wprowadzana w większej liczbie lokalizacji w języku angielskim, a także w języku japońskim i koreańskim. „Więcej krajów i języków [are] już wkrótce”, łącznie ze wsparciem w Europie.

Google nazywa aplikację Gemini „ważnym pierwszym krokiem w budowaniu prawdziwego asystenta Al – takiego, który potrafi rozmawiać, jest multimodalny i pomocny”.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...
Advertisment