Aplikacja do tłumaczenia dostępna na Apple Watch z systemem watchOS 11


Firma zaprezentowała spośród wszystkich nowych programów ogłoszonych przez Apple podczas WWDC 2024 zegarekOS 11 – kolejna wersja systemu operacyjnego Apple Watch. Jak już wspomnieliśmy, wprowadza nowe funkcje związane ze sprawnością fizyczną i zdrowiem, a także aktywność na żywo i kilka innych ulepszeń. Ale system watchOS 11 po raz pierwszy udostępnia także aplikację Tłumacz na Apple Watch.

watchOS 11 jest wyposażony w aplikację Tłumacz

Dla niewtajemniczonych, Aplikacja Apple Translate została wprowadzona w 2020 roku w systemie iOS 14. Aplikacja działa w 20 językach, w tym chińskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, portugalskim i ukraińskim.

Użytkownicy aplikacji Tłumacz na iPhonie poczują się bardzo znajomo, gdy zaktualizują swój zegarek Apple Watch do systemu watchOS 11. Nic dziwnego, że nowa aplikacja watchOS jest oparta na aplikacji na iPhone’a, więc obie mają podobny interfejs i funkcje. Oczywiście w niektórych sytuacjach korzystanie z aplikacji Tłumacz na Apple Watch może być znacznie wygodniejsze.

Domyślnie użytkownicy mogą używać głosu do tłumaczenia z jednego języka na inny. Jeśli wolisz, aplikacja czyta na głos przetłumaczony tekst. Istnieje również możliwość wpisywania tekstu za pomocą wbudowanej klawiatury Apple Watch. I podobnie jak w przypadku iPhone’a, użytkownicy mają możliwość pobrania języków na Apple Watch w celu tłumaczenia offline.

Apple dołącza także widżet Smart Stack aplikacji Tłumacz do systemu watchOS 11, dzięki czemu Apple Watch wykrywa, kiedy podróżujesz do innego kraju, w którym używa się innego języka, i pomaga Ci w szybkim tłumaczeniu.

Reklama

watchOS 11 zostanie udostępniony publicznie jesienią tego roku. A wersja beta dewelopera jest już dostępny, a publiczna wersja beta zostanie udostępniona w przyszłym miesiącu. Aktualizacja wymaga Apple Watch Series 6 lub nowszego.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment