Apex Legends jest na Switchu, ale brakuje mu kluczowej funkcji: cross-progresji


Apex Legends to najnowszy duży port przełączników międzyplatformowych. Po latach dostępności na Xbox, PlayStation i PC, EA w końcu przeniosło strzelankę Battle Royale na przenośną konsolę Nintendo, dodając nową falę graczy do miksu i nową, dostępną w ruchu opcję dla istniejących. Apex Legends Fani. Ale jest rażący problem z portem Switch: w tej chwili nie ma progresji krzyżowej, co sprawia, że ​​port Switch jest efektywnie nonstarter dla oddanych graczy.

W momencie premiery nowa wersja Nintendo Switch Apex Legends oferuje rozgrywkę międzyplatformową – co oznacza, że ​​możesz grać z innymi graczami i przeciwko nim na Xbox, PlayStation i PC, a także z innymi graczami Switch. Jednak wszelkie postępy lub zakupy dokonane przez graczy na tych innych platformach nie zostaną przeniesione. Efektywnie, Apex Legends gracze na Switchu zaczynają od zera.

Pomimo marki „Sezon 8”, która obejmuje Apex Legends, nie ma ciągłości dla graczy w wersji Switch – do tego stopnia, że ​​gracze muszą ponownie odtworzyć samouczek, zanim faktycznie będą mogli przejść do pełnego meczu.

W wywiadzie dla Życie Nintendo, Chad Grenier (dyrektor gry Respawn dla Apex Legends) powiedział, że progresja krzyżowa jest planowana na przyszłość, ale z zastrzeżeniem, że „nie jesteśmy w stanie tego zaoferować”.

Grenier wyjaśnia, że ​​istnieje mieszanka problemów, które uniemożliwiają Respawn oferowanie progresji krzyżowej, z problemami umownymi, prawnymi i technicznymi, które należy rozwiązać. „Jest to złożone wyzwanie związane z wieloma kontami istniejącymi dla różnych użytkowników, które musimy rozwiązać lub scalić. Istnieją kwestie prawne i umowne, które należy poruszać przy zakupach na innych platformach i przenoszeniu ich, a także pewne wyzwania techniczne”.

Apex Legends nie jest bynajmniej pierwszą grą głównego nurtu, w której pojawia się ten problem. Niestety brak cross-progresji jest bardziej powszechny niż w większości gier wieloplatformowych, zarówno na Switchu, jak i na innych platformach.

Reklama

Overwatchna przykład od lat boryka się z brakiem międzyplatformowych postępów i rozgrywki, pomimo nacisku, jaki Blizzard kładzie na odblokowywanie zawartości kosmetycznej.

Kontrola został przeniesiony na wiele platform od czasu jego premiery, w tym Amazon’s Luna, opartą na chmurze wersję dla Nintendo Switch oraz wersję nowej generacji na PS5 i Xbox One. Ale nie ma skrzyżowania zapisów między tymi tytułami – jeśli zacząłeś Kontrola na PS4, to tam twój zapis utknął na zawsze, nawet jeśli chcesz spróbować przesłać go strumieniowo z usługi internetowej lub grać z Bardziej wyszukana grafika na konsoli nowej generacji.

Oczywiście istnieją tutaj rzeczywiste problemy techniczne i prawne. OverwatchSkórki są mocno powiązane z ekonomią skrzynek z łupami, które są kupowane w sklepach specyficznych dla platformy, co może komplikować sprawę. KontrolaBrak zapisów nowej generacji jest związany z aktualizacjami silnika gry, które uniemożliwiły Remedy oferowanie ciągłości dla istniejących graczy.

Ale jest też mnóstwo gier w 2021 roku, które pokazują, że możliwy jest lepszy sposób. Fortnite i Rakieta Liga to złoty standard: po prostu zaloguj się do darmowych gier Epic na wybranej platformie, a wszystkie Twoje rzeczy czekają na Ciebie. Możesz grać ze znajomymi na dowolnej platformie (no cóż, z wyjątkiem iOS), z dowolnej platformy, ze wszystkimi swoimi skórkami, emotkami, przedmiotami i odblokowaniami.

Nawet ostatnie gry Ubisoft dodały cross-play i cross-progres Ubisoft Connect, pozwalając graczom zacząć grać w rozległe gry RPG, takie jak Assassin’s Creed Valhalla w jednym systemie i kontynuuj w innym.

W 2021 r. Oferta cross-progresji i cross-play staje się coraz bardziej stawką stołową dla głównych gier. Przy ogromnych tytułach, które mogą zająć dziesiątki, jeśli nie setki godzin czasu graczy, blokowanie progresji na jednej konsoli lub platformie po prostu nie ma sensu.

Dotyczy to podwójnie darmowych gier, takich jak Apex Legends, którzy żyją lub giną dzięki sile i wielkości swojej społeczności wieloosobowej oraz pieniądzom, które mogą zarobić na sprzedaży przedmiotów kosmetycznych. Gdy grę można pobrać za darmo na dowolnej platformie, ważne jest, aby czas i pieniądze, które gracze inwestują w zdobycie tych cyfrowych nagród, były spójne na wszystkich tych platformach, ponieważ zbiór tych przedmiotów jest główną strukturą nagród w tych grach.

Bungie doszedł do tego jakiś czas temu, kiedy to się zmieniło Przeznaczenie 2 do darmowego tytułu – to teraz pozwala graczom zsynchronizować swoje przedmioty w grze na dowolną platformę, na której grają (nawet jeśli Bungie nadal pracuje nad rozgrywką międzyplatformową).

Chodzi o to, aby postawić grę w stylu Apex Legends na Switchu ma zaoferować graczom inną drogę do gry. Jasne, może przyciągnąć nowych graczy, ale dla wielu innych jest to sposób na spędzenie jeszcze więcej czasu z grą, którą już pokochali. Ale poprzez zablokowanie rzeczy, takich jak postacie bohaterów lub przedmioty, które gracze skrupulatnie odblokowali w czasie lub pieniędzmi, na jednej platformie, gra wciąż tkwi w przestarzałym modelu projektowania gry.

Gracze mają ograniczoną ilość czasu. I dlaczego miałbyś się otwierać Apex Legends aby odblokować cały swój stary sprzęt ponownie, gdy weźmiesz Switcha, kiedy możesz zrobić postępy w swoim Fortnite przepustka bojowa – znacznie bardziej znaczące odblokowanie, które nie jest powiązane z jednym systemem – zamiast tego?Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...

Intel identyfikuje główną przyczynę problemów ze stabilnością jeziora Raptor w wadliwym algorytmie mikrokodu eTVB

Firma Intel zidentyfikowała główną przyczynę problemów ze stabilnością obserwowanych w niektórych wysokiej klasy modelach procesorów Core „Raptor Lake” 13. i 14. generacji, które...
Advertisment